Ceny mieszkań Ludwinów, Kraków
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjnaTransakcje
Za mało transakcji, żeby policzyć medianę dla tego miejsca.
Mediana ofertowaOfertypaździernik 2026
21 500zł/m²
181 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów
▲ 22,2% r/r
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej (październik 2026): ok. 1 075 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–09.202613 933 – 17 377zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Rentowność najmu
brutto, rocznie3,8% rocznie, brutto
Przykład: 50 m² — ok. 3 370 zł czynszu miesięcznie przy cenie ok. 1 075 000 zł. Przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Zobacz ceny najmu.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–09.2026
+1,8%
O tyle drożej niż w: Dębniki (mediana 14 733 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
3. miejsce na 9 osiedli · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.
Mediana ceny za m² w czasie
| Miesiąc | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|
| październik 2026 | 21 500n = 181 | 22 000n = 136 |
| wrzesień 2026 | 17 292n = 78 | 18 765n = 39 |
| sierpień 2026 | 16 261n = 80 | 15 935n = 32 |
| lipiec 2026 | 16 256n = 85 | 13 023n = 45 |
| czerwiec 2026 | 17 675n = 73 | 16 667n = 29 |
| maj 2026 | 16 893n = 66 | 16 589n = 29 |
Ostatnie transakcje — Ludwinów, Kraków
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 29.09.2026 | ul. Słomiana 5 | wtórny | 47,3 m² | 680 000 zł | 14 376 |
| 24.09.2026 | ul. Komandosów 19 | wtórny | 44,4 m² | 370 000 zł | 8 333 |
| 10.09.2026 | ul. Słomiana 13 | wtórny | 39,2 m² | 615 000 zł | 15 689 |
| 08.09.2026 | ul. Dworska 4 | wtórny | 47,0 m² | 807 115 zł | 17 173 |
| 19.08.2026 | ul. Słomiana 5 | wtórny | 47,3 m² | 690 000 zł | 14 588 |
| 13.08.2026 | ul. Komandosów 11 | wtórny | 38,5 m² | 669 000 zł | 17 377 |
| 06.08.2026 | ul. Rozdroże 21e | wtórny | 64,1 m² | 995 000 zł | 15 523 |
| 15.07.2026 | ul. Władysława Mitkowskiego 4 | wtórny | 44,8 m² | 810 000 zł | 18 084 |
| 13.07.2026 | ul. Rozdroże 21b | wtórny | 34,3 m² | 535 000 zł | 15 598 |
| 10.07.2026 | ul. Komandosów 7 | wtórny | 58,4 m² | 758 000 zł | 12 979 |
| 02.07.2026 | ul. Komandosów 1 | wtórny | 58,6 m² | 739 000 zł | 12 611 |
| 25.06.2026 | ul. Słomiana 5 | wtórny | 46,9 m² | 783 000 zł | 16 695 |
| 24.06.2026 | ul. Słomiana 11 | wtórny | 47,2 m² | 680 000 zł | 14 407 |
| 09.06.2026 | ul. Barska 69 | wtórny | 72,2 m² | 1 300 000 zł | 17 998 |
| 27.05.2026 | ul. Rozdroże 17b | wtórny | 34,0 m² | 500 000 zł | 14 697 |
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoNajczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Ludwinów, Kraków?
Mediana ofertowa wynosi 21 500 zł/m² (październik 2026, 181 ofert).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa +22,2% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² — Ludwinów, Kraków?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 1 075 000 zł. To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Ile kosztuje wynajem mieszkania — Ludwinów, Kraków?
Mediana czynszu z ofert najmu wynosi 67 zł/m² miesięcznie (październik 2026); za mieszkanie 50 m² to ok. 3 370 zł miesięcznie.
Jaka jest rentowność najmu mieszkania — Ludwinów, Kraków?
Około 3,8% rocznie brutto: mediana czynszu z ofert najmu × 12 podzielona przez medianę ceny sprzedaży za m². Wynik przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Czynsz to kwota najmu podana w ogłoszeniu; opłaty administracyjne i media są zwykle osobno, zależnie od ogłoszenia — nie doliczamy ich ani nie odejmujemy.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-02. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.