Ceny mieszkań Przewóz, Kraków
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjnaTransakcjemarzec 2026
10 440zł/m²
39 transakcji
Mediana ofertowaOfertypaździernik 2026
11 963zł/m²
51 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów
▲ 5,8% r/r
Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: marzec 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej (październik 2026): ok. 598 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–09.20269 952 – 11 065zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Rentowność najmu
brutto, rocznie7,6% rocznie, brutto
Przykład: 50 m² — ok. 3 300 zł czynszu miesięcznie przy cenie ok. 522 000 zł. Przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Zobacz ceny najmu.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–09.2026
-33,3%
O tyle taniej niż w: Podgórze (mediana 15 549 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
5. miejsce na 5 osiedli · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.
Mediana ceny za m² w czasie
| Miesiąc | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|
| październik 2026 | 11 963n = 51 | — |
| wrzesień 2026 | 11 982n = 52 | — |
| sierpień 2026 | 11 963n = 69 | — |
| lipiec 2026 | 12 150n = 66 | — |
| czerwiec 2026 | 12 150n = 58 | — |
| maj 2026 | 12 200n = 59 | — |
| marzec 2026 | 11 982n = 54 | 12 521n = 22 |
| listopad 2025 | 11 663n = 65 | 9 730n = 22 |
| październik 2025 | 11 304n = 72 | 9 800n = 33 |
| wrzesień 2025 | 10 879n = 77 | 11 304n = 33 |
| sierpień 2025 | 10 860n = 68 | 9 900n = 27 |
| lipiec 2025 | 10 925n = 68 | 10 892n = 23 |
Ostatnie transakcje — Przewóz, Kraków
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 01.07.2026 | ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 29 | pierwotny | 96,6 m² | 983 000 zł | 10 177 |
| 30.06.2026 | ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 33 | pierwotny | 122,1 m² | 1 310 000 zł | 10 732 |
| 25.05.2026 | ul. Feliksa Wrobela 77 | pierwotny | 73,1 m² | 739 991 zł | 10 123 |
| 08.05.2026 | ul. Feliksa Wrobela 77 | pierwotny | 106,0 m² | 1 009 925 zł | 9 524 |
| 05.05.2026 | ul. Feliksa Wrobela 77 | pierwotny | 72,6 m² | 751 483 zł | 10 351 |
| 27.04.2026 | ul. Feliksa Wrobela 77 | pierwotny | 105,2 m² | 1 007 634 zł | 9 581 |
| 23.04.2026 | ul. Feliksa Wrobela 77 | pierwotny | 72,5 m² | 750 687 zł | 10 349 |
| 22.04.2026 | ul. Feliksa Wrobela 77 | pierwotny | 33,4 m² | 420 375 zł | 12 601 |
| 10.04.2026 | ul. Feliksa Wrobela 77 | pierwotny | 50,3 m² | 532 980 zł | 10 592 |
| 27.03.2026 | ul. Feliksa Wrobela 77 | pierwotny | 73,0 m² | 769 546 zł | 10 543 |
| 27.03.2026 | ul. Feliksa Wrobela 77 | pierwotny | 50,3 m² | 567 751 zł | 11 278 |
| 25.03.2026 | ul. Feliksa Wrobela 77 | pierwotny | 73,1 m² | 697 680 zł | 9 548 |
| 25.03.2026 | ul. Feliksa Wrobela 77 | pierwotny | 34,4 m² | 487 863 zł | 14 166 |
| 19.03.2026 | ul. Feliksa Wrobela 77 | pierwotny | 51,7 m² | 583 700 zł | 11 299 |
| 18.03.2026 | ul. Feliksa Wrobela 77 | pierwotny | 63,1 m² | 659 157 zł | 10 453 |
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoNajczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Przewóz, Kraków?
Mediana ofertowa wynosi 11 963 zł/m² (październik 2026, 51 ofert). Mediana transakcyjna wynosi 10 440 zł/m² (marzec 2026, 39 transakcji).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa +5,8% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² — Przewóz, Kraków?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 598 000 zł, a według mediany transakcyjnej (marzec 2026) ok. 522 000 zł. To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu, a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). Dla lokalizacji Przewóz, Kraków mediana ofertowa wynosi 11 963 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 10 440 zł/m² (marzec 2026). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.
Ile kosztuje wynajem mieszkania — Przewóz, Kraków?
Mediana czynszu z ofert najmu wynosi 66 zł/m² miesięcznie (październik 2026); za mieszkanie 50 m² to ok. 3 300 zł miesięcznie.
Jaka jest rentowność najmu mieszkania — Przewóz, Kraków?
Około 7,6% rocznie brutto: mediana czynszu z ofert najmu × 12 podzielona przez medianę ceny sprzedaży za m². Wynik przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Czynsz to kwota najmu podana w ogłoszeniu; opłaty administracyjne i media są zwykle osobno, zależnie od ogłoszenia — nie doliczamy ich ani nie odejmujemy.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-02. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.