Ceny mieszkań Orłowo, Gdynia
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjnaTransakcje
Za mało transakcji, żeby policzyć medianę dla tego miejsca.
Mediana ofertowaOfertywrzesień 2026
22 846zł/m²
268 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów
▼ 3,5% r/r
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej (wrzesień 2026): ok. 1 142 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–10.202618 535 – 25 118zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Rentowność najmu
brutto, rocznie3,7% rocznie, brutto
Przykład: 50 m² — ok. 3 500 zł czynszu miesięcznie przy cenie ok. 1 142 000 zł. Przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Zobacz ceny najmu.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–10.2026
+86,7%
O tyle drożej niż w: Gdynia (mediana 11 922 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
1. miejsce na 20 dzielnic · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.
Mediana ceny za m² w czasie
| Miesiąc | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|
| październik 2026 | 22 217n = 224niepełne | 22 141n = 34niepełne |
| wrzesień 2026 | 22 846n = 268 | 21 997n = 66 |
| sierpień 2026 | 23 000n = 282 | 23 000n = 65 |
| lipiec 2026 | 23 000n = 288 | 21 400n = 65 |
| czerwiec 2026 | 23 333n = 310 | 21 312n = 66 |
| maj 2026 | 23 397n = 306 | 24 361n = 106 |
Ostatnie transakcje w Orłowie
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 15.10.2026 | ul. Kurpiowska 7A | wtórny | 178,5 m² | 2 115 000 zł | 11 851 |
| 14.10.2026 | ul. Bernadowska 1F | wtórny | 64,2 m² | 1 660 000 zł | 25 877 |
| 09.10.2026 | ul. Bernadowska 4A | wtórny | 49,1 m² | 1 280 000 zł | 26 080 |
| 08.10.2026 | ul. Bernadowska 2F | wtórny | 48,7 m² | 1 480 000 zł | 30 365 |
| 02.10.2026 | ul. Bernadowska 2H | wtórny | 122,2 m² | 3 876 400 zł | 31 722 |
| 01.10.2026 | ul. Króla Jana III 4D | wtórny | 101,4 m² | 4 900 000 zł | 48 323 |
| 01.10.2026 | ul. Wrocławska 77 | wtórny | 70,7 m² | 900 000 zł | 12 723 |
| 28.09.2026 | ul. Bernadowska 2C | wtórny | 47,1 m² | 1 192 000 zł | 25 281 |
| 22.09.2026 | ul. Popiela 14 | wtórny | 50,2 m² | 810 000 zł | 16 132 |
| 18.09.2026 | ul. Wielkopolska 33 | wtórny | 67,3 m² | 1 265 000 zł | 18 791 |
| 08.09.2026 | ul. Balladyny 13 | wtórny | 40,3 m² | 985 000 zł | 24 442 |
| 07.09.2026 | ul. Orłowska 12E | wtórny | 42,2 m² | 1 540 000 zł | 36 484 |
| 04.09.2026 | ul. Bernadowska 2K | wtórny | 48,8 m² | 1 385 000 zł | 28 404 |
| 02.09.2026 | ul. Wielkopolska 31 | wtórny | 64,7 m² | 1 099 000 zł | 16 997 |
| 02.09.2026 | ul. Kasztanowa 25 | wtórny | 97,6 m² | 1 700 000 zł | 17 414 |
Ostatnie wyceny w Orłowie
Wyceny wartości ofertowej (model AVM Standard) wykonane ostatnio w darmowej wycenie Rentier.io.
| Data | Ulica | Pow. | Wycena (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| 01.08.2026 | ul. Wrocławska | 50,0 m² | 15 139 |
| 29.07.2026 | ul. Bernadowska | 65,0 m² | 23 939 |
| 27.07.2026 | Zwycięstwa | 110,0 m² | 17 478 |
| 27.07.2026 | Zwycięstwa | 50,0 m² | 14 827 |
| 10.06.2026 | ul. Świerkowa | 50,0 m² | 15 889 |
| 13.03.2026 | ul. Wielkopolska | 50,0 m² | 16 477 |
| 09.03.2026 | ul. Jodłowa | 55,0 m² | 18 805 |
| 08.01.2026 | ul. Wrocławska | 71,2 m² | 15 163 |
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoNajczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Orłowo, Gdynia?
Mediana ofertowa wynosi 22 846 zł/m² (wrzesień 2026, 268 ofert).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa -3,5% (wrzesień 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² w Orłowie?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (wrzesień 2026) ok. 1 142 000 zł. To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Ile kosztuje wynajem mieszkania w Orłowie?
Mediana czynszu z ofert najmu wynosi 70 zł/m² miesięcznie (wrzesień 2026); za mieszkanie 50 m² to ok. 3 500 zł miesięcznie.
Jaka jest rentowność najmu mieszkania w Orłowie?
Około 3,7% rocznie brutto: mediana czynszu z ofert najmu × 12 podzielona przez medianę ceny sprzedaży za m². Wynik przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Czynsz to kwota najmu podana w ogłoszeniu; opłaty administracyjne i media są zwykle osobno, zależnie od ogłoszenia — nie doliczamy ich ani nie odejmujemy.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-01. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.