Ceny mieszkań Zamość, Piła
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjnaTransakcje
Za mało transakcji, żeby policzyć medianę dla tego miejsca.
Mediana ofertowaOfertypaździernik 2026
7 056zł/m²
111 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów
▲ 0,8% r/r
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej (październik 2026): ok. 353 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–10.20265 428 – 8 202zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Rentowność najmu
brutto, rocznie6,5% rocznie, brutto
Przykład: 50 m² — ok. 1 900 zł czynszu miesięcznie przy cenie ok. 353 000 zł. Przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Zobacz ceny najmu.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–10.2026
-6,2%
O tyle taniej niż w: Piła (mediana 7 200 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
4. miejsce na 6 dzielnic · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.
Mediana ceny za m² w czasie
| Miesiąc | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|
| październik 2026 | 7 056n = 111 | 6 738n = 35 |
| wrzesień 2026 | 7 344n = 124 | 7 400n = 48 |
| sierpień 2026 | 7 496n = 124 | 6 920n = 52 |
| lipiec 2026 | 7 791n = 110 | 7 921n = 28 |
| czerwiec 2026 | 7 760n = 125 | 7 710n = 42 |
| maj 2026 | 7 399n = 129 | 7 848n = 41 |
Ostatnie transakcje w Zamość
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 02.10.2026 | ul. Ludowa 1B | wtórny | 38,4 m² | 229 000 zł | 5 964 |
| 01.10.2026 | ul. Podchorążych 18 | wtórny | 40,3 m² | 400 000 zł | 9 935 |
| 30.09.2026 | ul. Ofiar Katynia 9B | wtórny | 65,0 m² | 590 000 zł | 9 074 |
| 30.09.2026 | ul. Kadetów 4B | wtórny | 61,4 m² | 670 000 zł | 10 910 |
| 30.09.2026 | ul. Ludowa 52 | wtórny | 52,5 m² | 345 000 zł | 6 571 |
| 24.09.2026 | ul. Ludowa 16 | wtórny | 55,7 m² | 435 000 zł | 7 807 |
| 24.09.2026 | ul. Podchorążych 11A | wtórny | 67,8 m² | 380 000 zł | 5 606 |
| 24.09.2026 | ul. Okólna 39 | wtórny | 46,3 m² | 240 000 zł | 5 184 |
| 23.09.2026 | ul. Roosevelta 17 | wtórny | 53,0 m² | 367 500 zł | 6 938 |
| 21.09.2026 | ul. Łowiecka 6 | wtórny | 48,0 m² | 260 000 zł | 5 421 |
| 18.09.2026 | ul. Bydgoska 112C | wtórny | 45,4 m² | 390 000 zł | 8 583 |
| 11.09.2026 | ul. Roosevelta 71 | wtórny | 51,4 m² | 223 000 zł | 4 339 |
| 11.09.2026 | ul. Kadetów 1A | wtórny | 51,0 m² | 465 000 zł | 9 112 |
| 04.09.2026 | ul. Wawelska 37C | wtórny | 38,3 m² | 193 500 zł | 5 055 |
| 04.09.2026 | ul. Kadetów 2D | wtórny | 64,3 m² | 508 000 zł | 7 896 |
Ostatnie wyceny w Zamość
Wyceny wartości ofertowej (model AVM Standard) wykonane ostatnio w darmowej wycenie Rentier.io.
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoNajczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Zamość, Piła?
Mediana ofertowa wynosi 7 056 zł/m² (październik 2026, 111 ofert).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa +0,8% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² w Zamość?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 353 000 zł. To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Ile kosztuje wynajem mieszkania w Zamość?
Mediana czynszu z ofert najmu wynosi 38 zł/m² miesięcznie (wrzesień 2026); za mieszkanie 50 m² to ok. 1 900 zł miesięcznie.
Jaka jest rentowność najmu mieszkania w Zamość?
Około 6,5% rocznie brutto: mediana czynszu z ofert najmu × 12 podzielona przez medianę ceny sprzedaży za m². Wynik przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Czynsz to kwota najmu podana w ogłoszeniu; opłaty administracyjne i media są zwykle osobno, zależnie od ogłoszenia — nie doliczamy ich ani nie odejmujemy.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-02. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.