Ceny mieszkań ul. Wolności 8A, Balin
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana w okolicyW okolicypromień 5 km
6 701zł/m²
Mediana 418 transakcji mieszkań w promieniu 5 km, 24 mies. Połowa od 5 862 do 7 280 zł/m².
Mediana transakcyjna · gmina ChrzanówTransakcje · gmina Chrzanówsierpień 2026
7 104zł/m²
21 transakcji
Mediana ofertowa · gmina ChrzanówOferty · gmina Chrzanówpaździernik 2026
7 000zł/m²
108 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów
▲ 4,5% r/r
Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: sierpień 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej dla: gmina Chrzanów (październik 2026): ok. 350 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Najbliższe miejscowości z danymi
- Trzebinia7 500 zł/m² oferty · 5,4 km
- Jaworzno7 032 zł/m² oferty · 7,6 km
- Libiąż5 781 zł/m² transakcje · 8,7 km
- Chełmek5 338 zł/m² transakcje · 11,8 km
Mediana z ostatnich 24 miesięcy; odległość w linii prostej.
Mediana ceny za m² w czasiedane dla: gmina Chrzanów
| Miesiąc · gmina Chrzanów | Transakcje (zł/m²) | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| październik 2026 | —n = 4niepełne | 7 000n = 108 | 7 000n = 49 |
| wrzesień 2026 | —n = 18niepełne | 7 000n = 104 | 7 000n = 35 |
| sierpień 2026 | 7 104n = 21 | 7 000n = 111 | 7 000n = 40 |
| lipiec 2026 | — | 7 054n = 130 | 7 059n = 41 |
| czerwiec 2026 | — | 7 000n = 128 | 7 000n = 54 |
| maj 2026 | 5 982n = 23 | 7 000n = 117 | 7 000n = 48 |
| kwiecień 2026 | 6 939n = 24 | 6 918n = 115 | 7 062n = 40 |
| marzec 2026 | 5 888n = 24 | 6 850n = 126 | 6 765n = 59 |
| grudzień 2025 | 7 968n = 30 | 6 700n = 117 | 6 506n = 46 |
| październik 2025 | 6 090n = 22 | 6 700n = 128 | 6 630n = 54 |
Budynek
- Kondygnacje nadziemne2
- Funkcja budynkubudynek jednorodzinny
- Rodzaj budynkubudynki mieszkalne
- Staneksploatowany
- Powierzchnia zabudowy87 m²
Źródło: BDOT10k, GUGiK, wersja obiektu z 13.03.2025. Bez roku budowy i liczby lokali (BDOT10k ich nie zawiera).
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoNajczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w okolicy — ul. Wolności 8A, Balin?
Mediana 418 transakcji mieszkań z ostatnich 24 miesięcy w promieniu 5 km (w linii prostej od tego adresu) wynosi 6 701 zł/m². Połowa transakcji: od 5 862 do 7 280 zł/m². Pod samym adresem jest za mało ofert i transakcji na własną medianę.
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — ul. Wolności 8A, Balin?
Mediana ofertowa w gminie Chrzanów wynosi 7 000 zł/m² (październik 2026, 108 ofert). Mediana transakcyjna w gminie Chrzanów wynosi 7 104 zł/m² (sierpień 2026, 21 transakcji). To najbliższy obszar z wystarczającą liczbą ofert i transakcji; ta lokalizacja ma ich za mało na własną medianę.
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa w gminie Chrzanów +4,5% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² pod adresem ul. Wolności 8A, Balin?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 350 000 zł, a według mediany transakcyjnej (sierpień 2026) ok. 355 000 zł (dane dla: gmina Chrzanów). To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu, a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). Pod adresem ul. Wolności 8A, Balin mediana ofertowa wynosi 7 000 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 7 104 zł/m² (sierpień 2026) (dane dla: gmina Chrzanów). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-02. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.