Ceny mieszkań Stare Podgórze, Kraków
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjnaTransakcjelipiec 2026
17 484zł/m²
55 transakcji
▲ 6,1% r/r
Mediana ofertowaOfertypaździernik 2026
19 389zł/m²
1 096 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów
▲ 5,8% r/r
Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: lipiec 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej (październik 2026): ok. 969 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–10.202616 349 – 19 584zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Rentowność najmu
brutto, rocznie5,0% rocznie, brutto
Przykład: 50 m² — ok. 3 630 zł czynszu miesięcznie przy cenie ok. 874 000 zł. Przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Zobacz ceny najmu.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–10.2026
+13,8%
O tyle drożej niż w: Podgórze (mediana 15 557 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
2. miejsce na 5 osiedli · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.
Mediana ceny za m² w czasie
| Miesiąc | Transakcje (zł/m²) | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| październik 2026 | —n = 11niepełne | 19 389n = 1 096 | 19 100n = 360 |
| wrzesień 2026 | —n = 19niepełne | 19 216n = 1 161 | 19 250n = 352 |
| sierpień 2026 | —n = 18niepełne | 19 158n = 1 169 | 19 892n = 260 |
| lipiec 2026 | 17 484n = 55 | 18 897n = 1 240 | 19 500n = 625 |
| czerwiec 2026 | 18 589n = 86 | 18 671n = 1 223 | 17 637n = 280 |
| maj 2026 | 18 948n = 64 | 18 608n = 1 062 | 18 068n = 186 |
| kwiecień 2026 | 18 800n = 49 | 18 719n = 1 071 | 19 475n = 345 |
| marzec 2026 | 16 737n = 32 | 18 500n = 992 | 18 725n = 420 |
| luty 2026 | 15 941n = 34 | 18 456n = 963 | 18 813n = 359 |
Ostatnie transakcje — Stare Podgórze, Kraków
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 15.10.2026 | ul. Tadeusza Szafrana 5B | wtórny | 58,5 m² | 1 149 000 zł | 19 634 |
| 12.10.2026 | ul. Rękawka 32 | wtórny | 58,0 m² | 1 630 000 zł | 28 089 |
| 10.10.2026 | pl. Bohaterów Getta 17 | wtórny | 33,2 m² | 550 000 zł | 16 551 |
| 09.10.2026 | ul. Piwna 24 | wtórny | 34,6 m² | 690 000 zł | 19 919 |
| 08.10.2026 | ul. Bolesława Limanowskiego 20 | wtórny | 62,3 m² | 880 000 zł | 14 127 |
| 08.10.2026 | ul. Stanisława Mitery 1 | wtórny | 52,7 m² | 770 000 zł | 14 619 |
| 08.10.2026 | ul. Benedykta 9 | wtórny | 22,9 m² | 345 000 zł | 15 033 |
| 06.10.2026 | ul. Ignacego Krasickiego 22 | wtórny | 29,3 m² | 610 000 zł | 20 826 |
| 05.10.2026 | ul. Orawska 14 | wtórny | 48,5 m² | 800 000 zł | 16 512 |
| 02.10.2026 | ul. Radosna 1 | wtórny | 56,3 m² | 910 000 zł | 16 163 |
| 02.10.2026 | ul. Jana Zamoyskiego 65 | wtórny | 21,8 m² | 450 000 zł | 20 642 |
| 02.10.2026 | ul. Węgierska 10 | wtórny | 46,0 m² | 730 000 zł | 15 870 |
| 02.10.2026 | ul. Romualda Traugutta 19 | wtórny | 34,3 m² | 630 000 zł | 18 367 |
| 01.10.2026 | pl. Bohaterów Getta 3 | wtórny | 54,2 m² | 1 300 000 zł | 23 968 |
| 30.09.2026 | ul. Władysława Warneńczyka 7 | pierwotny | 41,2 m² | 970 000 zł | 23 521 |
Ostatnie wyceny — Stare Podgórze, Kraków
Wyceny wartości ofertowej (model AVM Standard) wykonane ostatnio w darmowej wycenie Rentier.io.
| Data | Ulica | Pow. | Wycena (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| 11.10.2026 | ul. Kącik | 60,5 m² | 24 217 |
| 10.10.2026 | ul. Rydlówka | 50,0 m² | 16 428 |
| 04.10.2026 | ul. Rydlówka | 55,0 m² | 19 551 |
| 03.10.2026 | ul. Tadeusza Szafrana | 50,0 m² | 17 033 |
| 27.09.2026 | ul. Kącik | 62,0 m² | 24 202 |
| 13.08.2026 | ul. Ignacego Krasickiego | 80,0 m² | 20 743 |
| 14.07.2026 | ul. Smolki | 50,0 m² | 14 576 |
| 02.07.2026 | ul. Orawska | 97,0 m² | 26 245 |
| 02.07.2026 | ul. Orawska | 50,0 m² | 15 373 |
| 09.06.2026 | ul. Kącik | 60,4 m² | 22 677 |
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoNajczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Stare Podgórze, Kraków?
Mediana ofertowa wynosi 19 389 zł/m² (październik 2026, 1 096 ofert). Mediana transakcyjna wynosi 17 484 zł/m² (lipiec 2026, 55 transakcji).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa +5,8% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej); mediana transakcyjna +6,1% (lipiec 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² — Stare Podgórze, Kraków?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 969 000 zł, a według mediany transakcyjnej (lipiec 2026) ok. 874 000 zł. To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu, a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). Dla lokalizacji Stare Podgórze, Kraków mediana ofertowa wynosi 19 389 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 17 484 zł/m² (lipiec 2026). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.
Ile kosztuje wynajem mieszkania — Stare Podgórze, Kraków?
Mediana czynszu z ofert najmu wynosi 73 zł/m² miesięcznie (październik 2026); za mieszkanie 50 m² to ok. 3 630 zł miesięcznie.
Jaka jest rentowność najmu mieszkania — Stare Podgórze, Kraków?
Około 5,0% rocznie brutto: mediana czynszu z ofert najmu × 12 podzielona przez medianę ceny sprzedaży za m². Wynik przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Czynsz to kwota najmu podana w ogłoszeniu; opłaty administracyjne i media są zwykle osobno, zależnie od ogłoszenia — nie doliczamy ich ani nie odejmujemy.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-03. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.