Ceny mieszkań ul. Powstańców 84, Kraków
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjna · 24 mies.Transakcyjna · 24 mies.07.2025–05.2026
12 187zł/m²
190 transakcji w tej lokalizacji. Za mało w pojedynczym miesiącu na medianę miesięczną.
Mediana transakcyjna · PowstańcówTransakcje · Powstańcówmaj 2026
14 688zł/m²
40 transakcji
Mediana ofertowa · PowstańcówOferty · Powstańcówpaździernik 2026
15 273zł/m²
98 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów
0,0% r/r
Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: maj 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej dla: Powstańców (październik 2026): ok. 764 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 07.2025–05.202611 182 – 13 016zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Na tle okolicy
transakcje 07.2025–05.2026
-3,8%
O tyle taniej niż w: Powstańców (mediana 12 669 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
2. miejsce na 2 budynków · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.
Najbliższe miejscowości z danymi
- Zielonki14 127 zł/m² oferty · 6,3 km
- Modlnica9 895 zł/m² transakcje · 10,1 km
- Rząska11 600 zł/m² oferty · 12,4 km
- Węgrzce Wielkie8 431 zł/m² transakcje · 12,6 km
- Wieliczka10 900 zł/m² oferty · 13,3 km
Mediana z ostatnich 24 miesięcy; odległość w linii prostej.
Mediana ceny za m² w czasiedane dla: Powstańców
| Miesiąc · Powstańców | Transakcje (zł/m²) | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| październik 2026 | —n = 1niepełne | 15 273n = 98 | 14 886n = 20niepełne |
| wrzesień 2026 | —n = 6niepełne | 15 321n = 108 | 14 867n = 34 |
| sierpień 2026 | —n = 2niepełne | 15 603n = 139 | 15 568n = 44 |
| lipiec 2026 | —n = 6niepełne | 15 404n = 139 | 15 324n = 55 |
| czerwiec 2026 | —n = 2niepełne | 15 503n = 132 | 15 385n = 73 |
| maj 2026 | 14 688n = 40 | 15 836n = 104 | 15 388n = 37 |
| kwiecień 2026 | 13 152n = 94 | 15 973n = 94 | 15 973n = 27 |
| marzec 2026 | 13 837n = 20 | 15 818n = 120 | 15 483n = 31 |
| wrzesień 2025 | 12 376n = 66 | 14 878n = 130 | 14 890n = 65 |
| sierpień 2025 | 11 710n = 66 | 14 885n = 134 | 14 984n = 60 |
| lipiec 2025 | 11 952n = 42 | 14 689n = 144 | 13 899n = 59 |
Budynek
- Kondygnacje nadziemne9
- Funkcja budynkubudynek wielorodzinny
- Rodzaj budynkubudynki mieszkalne
- Staneksploatowany
- Powierzchnia zabudowy1 687 m²
Źródło: BDOT10k, GUGiK, wersja obiektu z 09.10.2024. Bez roku budowy i liczby lokali (BDOT10k ich nie zawiera).
Ostatnie transakcje pod adresem ul. Powstańców 84, Kraków
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 28.05.2026 | ul. Powstańców 84 | wtórny | 36,3 m² | 643 000 zł | 17 699 |
| 11.05.2026 | ul. Powstańców 84 | wtórny | 29,9 m² | 610 000 zł | 20 408 |
| 11.05.2026 | ul. Powstańców 84 | wtórny | 29,7 m² | 643 000 zł | 21 672 |
| 10.04.2026 | ul. Powstańców 84 | wtórny | 41,7 m² | 692 000 zł | 16 611 |
| 18.03.2026 | ul. Powstańców 84 | wtórny | 76,9 m² | 1 510 208 zł | 19 633 |
| 18.02.2026 | ul. Powstańców 84 | wtórny | 76,7 m² | 950 000 zł | 12 392 |
| 09.02.2026 | ul. Powstańców 84 | pierwotny | 57,2 m² | 654 216 zł | 11 441 |
| 29.01.2026 | ul. Powstańców 84 | pierwotny | 50,9 m² | 746 291 zł | 14 668 |
| 14.01.2026 | ul. Powstańców 84 | wtórny | 29,7 m² | 617 000 zł | 20 795 |
| 19.12.2025 | ul. Powstańców 84 | pierwotny | 26,2 m² | 444 796 zł | 16 970 |
| 16.12.2025 | ul. Powstańców 84 | pierwotny | 48,9 m² | 657 701 zł | 13 458 |
| 15.12.2025 | ul. Powstańców 84 | pierwotny | 57,1 m² | 700 240 zł | 12 272 |
| 27.11.2025 | ul. Powstańców 84 | pierwotny | 48,8 m² | 567 378 zł | 11 639 |
| 24.11.2025 | ul. Powstańców 84 | wtórny | 25,7 m² | 390 000 zł | 15 181 |
| 20.11.2025 | ul. Powstańców 84 | pierwotny | 41,6 m² | 436 541 zł | 10 494 |
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoNajczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — ul. Powstańców 84, Kraków?
Mediana ofertowa przy tej ulicy wynosi 15 273 zł/m² (październik 2026, 98 ofert). Mediana transakcyjna przy tej ulicy wynosi 14 688 zł/m² (maj 2026, 40 transakcji). To najbliższy obszar z wystarczającą liczbą ofert i transakcji; ta lokalizacja ma ich za mało na własną medianę. Mediana transakcyjna z 24 miesięcy dla tej lokalizacji wynosi 12 187 zł/m² (190 transakcji).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa przy tej ulicy 0,0% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² pod adresem ul. Powstańców 84, Kraków?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 764 000 zł, a według mediany transakcyjnej (maj 2026) ok. 734 000 zł (dane dla: Powstańców). To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu, a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). Pod adresem ul. Powstańców 84, Kraków mediana ofertowa wynosi 15 273 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 14 688 zł/m² (maj 2026) (dane dla: Powstańców). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-02. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.