Ceny mieszkań 1000-Lecia, Rzeszów
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjnaTransakcje
Za mało transakcji, żeby policzyć medianę dla tego miejsca.
Mediana ofertowaOfertypaździernik 2026
10 500zł/m²
66 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów
▲ 1,7% r/r
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej (październik 2026): ok. 525 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–10.20268 148 – 11 203zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Rentowność najmu
brutto, rocznie6,3% rocznie, brutto
Przykład: 50 m² — ok. 2 780 zł czynszu miesięcznie przy cenie ok. 525 000 zł. Przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Zobacz ceny najmu.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–10.2026
-3,6%
O tyle taniej niż w: Rzeszów (mediana 9 868 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
12. miejsce na 23 dzielnic · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.
Mediana ceny za m² w czasie
| Miesiąc | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|
| październik 2026 | 10 500n = 66 | 10 500n = 25 |
| wrzesień 2026 | 11 314n = 67 | 10 411n = 36 |
| sierpień 2026 | 12 018n = 71 | 11 935n = 21 |
| lipiec 2026 | 11 204n = 93 | 11 935n = 45 |
| czerwiec 2026 | 10 662n = 114 | 10 638n = 49 |
| maj 2026 | 11 064n = 97 | 10 257n = 45 |
Ostatnie transakcje w 1000-Lecia
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.10.2026 | ul. Rycerska 1 | wtórny | 43,4 m² | 450 000 zł | 10 369 |
| 20.10.2026 | ul. Lubelska 13a | wtórny | 35,6 m² | 450 000 zł | 12 630 |
| 19.10.2026 | ul. Lubelska 13b | wtórny | 63,4 m² | 799 000 zł | 12 612 |
| 14.10.2026 | ul. Lubelska 13a | wtórny | 35,1 m² | 540 000 zł | 15 389 |
| 09.10.2026 | ul. Marii Konopnickiej 4 | wtórny | 19,9 m² | 130 000 zł | 6 533 |
| 02.10.2026 | ul. Henryka Sienkiewicza 7 | wtórny | 43,4 m² | 330 000 zł | 7 604 |
| 02.10.2026 | ul. Rycerska 1 | wtórny | 35,2 m² | 339 000 zł | 9 631 |
| 28.09.2026 | ul. Henryka Sienkiewicza 4 | wtórny | 71,1 m² | 650 000 zł | 9 141 |
| 22.09.2026 | ul. Rycerska 13 | wtórny | 35,2 m² | 325 000 zł | 9 233 |
| 21.09.2026 | ul. Henryka Sienkiewicza 12 | wtórny | 37,6 m² | 370 000 zł | 9 840 |
| 10.09.2026 | ul. Kosynierów 18 | wtórny | 37,4 m² | 300 000 zł | 8 021 |
| 08.09.2026 | ul. Lubelska 13 | wtórny | 35,3 m² | 570 000 zł | 16 143 |
| 03.09.2026 | ul. Warszawska 1/3 | wtórny | 51,2 m² | 450 000 zł | 8 787 |
| 29.08.2026 | ul. Warszawska 18a | wtórny | 61,0 m² | 400 000 zł | 6 553 |
| 27.08.2026 | ul. Warszawska 1/3 | wtórny | 40,0 m² | 315 000 zł | 7 883 |
Ostatnie wyceny w 1000-Lecia
Wyceny wartości ofertowej (model AVM Standard) wykonane ostatnio w darmowej wycenie Rentier.io.
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoNajczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — 1000-Lecia, Rzeszów?
Mediana ofertowa wynosi 10 500 zł/m² (październik 2026, 66 ofert).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa +1,7% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² w 1000-Lecia?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 525 000 zł. To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Ile kosztuje wynajem mieszkania w 1000-Lecia?
Mediana czynszu z ofert najmu wynosi 56 zł/m² miesięcznie (październik 2026); za mieszkanie 50 m² to ok. 2 780 zł miesięcznie.
Jaka jest rentowność najmu mieszkania w 1000-Lecia?
Około 6,3% rocznie brutto: mediana czynszu z ofert najmu × 12 podzielona przez medianę ceny sprzedaży za m². Wynik przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Czynsz to kwota najmu podana w ogłoszeniu; opłaty administracyjne i media są zwykle osobno, zależnie od ogłoszenia — nie doliczamy ich ani nie odejmujemy.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-04. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.