Ceny mieszkań Maciejów, Zabrze
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjnaTransakcje
Za mało transakcji, żeby policzyć medianę dla tego miejsca.
Mediana ofertowaOfertypaździernik 2026
5 215zł/m²
22 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów; rynek pierwotny i wtórny łącznie
▼ 9,2% r/r
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej (październik 2026): ok. 261 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów, rynek pierwotny i wtórny łącznie; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–10.20264 834 – 6 708zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Rentowność najmu
brutto, rocznie9,9% rocznie, brutto
Przykład: 50 m² — ok. 2 150 zł czynszu miesięcznie przy cenie ok. 261 000 zł. Przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Zobacz ceny najmu.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–10.2026
-2,8%
O tyle taniej niż w: Zabrze (mediana 5 531 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
10. miejsce na 17 dzielnic · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.
Mediana ceny za m² w czasie
| Miesiąc | Oferty aktywne (zł/m²) |
|---|---|
| październik 2026 | 5 215n = 22 |
| wrzesień 2026 | 5 357n = 23 |
| sierpień 2026 | 5 949n = 28 |
| lipiec 2026 | 5 341n = 29 |
| czerwiec 2026 | 5 670n = 34 |
| maj 2026 | 5 553n = 34 |
Ostatnie transakcje w Maciejowie
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 21.10.2026 | ul. Wolności 63 | wtórny | 31,4 m² | 230 000 zł | 7 316 |
| 21.10.2026 | ul. Orląt Lwowskich 3 | wtórny | 92,6 m² | 447 500 zł | 4 835 |
| 15.10.2026 | ul. Zaolziańska 19 | wtórny | 36,2 m² | 175 000 zł | 4 834 |
| 08.10.2026 | ul. Wolności 67 | wtórny | 42,9 m² | 150 000 zł | 3 498 |
| 07.10.2026 | ul. Wolności 63 | wtórny | 31,3 m² | 230 000 zł | 7 355 |
| 07.10.2026 | ul. Zaolziańska 17 | wtórny | 36,2 m² | 269 000 zł | 7 431 |
| 24.09.2026 | ul. Uchodźców 19 | wtórny | 55,8 m² | 300 000 zł | 5 373 |
| 14.09.2026 | ul. Zaolziańska 21 | wtórny | 36,0 m² | 185 000 zł | 5 139 |
| 07.09.2026 | ul. Tylna 4 | wtórny | 55,9 m² | 90 000 zł | 1 610 |
| 31.08.2026 | ul. Zaolziańska 17 | wtórny | 36,2 m² | 200 000 zł | 5 525 |
| 26.08.2026 | ul. Zaolziańska 9a | wtórny | 58,6 m² | 330 000 zł | 5 628 |
| 09.07.2026 | ul. Wolności 63 | wtórny | 31,4 m² | 210 000 zł | 6 684 |
| 15.06.2026 | ul. Wolności 63 | wtórny | 31,1 m² | 235 000 zł | 7 549 |
| 15.04.2026 | ul. Wolności 67a | wtórny | 47,4 m² | 235 000 zł | 4 958 |
| 23.03.2026 | ul. Knurowska 33 | wtórny | 31,3 m² | 240 000 zł | 7 673 |
Ostatnie wyceny w Maciejowie
Wyceny wartości ofertowej (model AVM Standard) wykonane ostatnio w darmowej wycenie Rentier.io.
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoNajczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Maciejów, Zabrze?
Mediana ofertowa wynosi 5 215 zł/m² (październik 2026, 22 oferty). Obejmuje rynek pierwotny i wtórny łącznie.
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa -9,2% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² w Maciejowie?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 261 000 zł. To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Ile kosztuje wynajem mieszkania w Maciejowie?
Mediana czynszu z ofert najmu wynosi 43 zł/m² miesięcznie (sierpień 2026); za mieszkanie 50 m² to ok. 2 150 zł miesięcznie.
Jaka jest rentowność najmu mieszkania w Maciejowie?
Około 9,9% rocznie brutto: mediana czynszu z ofert najmu × 12 podzielona przez medianę ceny sprzedaży za m². Wynik przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Czynsz to kwota najmu podana w ogłoszeniu; opłaty administracyjne i media są zwykle osobno, zależnie od ogłoszenia — nie doliczamy ich ani nie odejmujemy.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-06. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.