Ceny mieszkań Osiedle Helenki, Śrem
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjna · 24 mies.Transakcyjna · 24 mies.11.2024–10.2026
7 429zł/m²
112 transakcji w tej lokalizacji. Za mało w pojedynczym miesiącu na medianę miesięczną.
Mediana transakcyjna · ŚremTransakcje · Śremstyczeń 2026
6 574zł/m²
36 transakcji
Mediana ofertowa · ŚremOferty · Śrempaździernik 2026
6 475zł/m²
72 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów; rynek pierwotny i wtórny łącznie
▼ 10,5% r/r
Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: styczeń 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej dla: Śrem (październik 2026): ok. 324 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów, rynek pierwotny i wtórny łącznie; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–10.20265 816 – 8 910zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–10.2026
+12,9%
O tyle drożej niż w: Śrem (mediana 6 579 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
Najbliższe miejscowości z danymi
- Kórnik7 867 zł/m² transakcje · 17,6 km
- Czempiń5 238 zł/m² transakcje · 18,3 km
- Mosina7 742 zł/m² transakcje · 20,6 km
- Borówiec7 849 zł/m² transakcje · 21,3 km
- Kamionki7 855 zł/m² transakcje · 21,9 km
Mediana z ostatnich 24 miesięcy; odległość w linii prostej.
Mediana ceny za m² w czasiedane dla: Śrem
| Miesiąc · Śrem | Transakcje (zł/m²) | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| październik 2026 | —n = 10niepełne | 6 475n = 72 | 7 063n = 20niepełne |
| wrzesień 2026 | —n = 9niepełne | 6 625n = 69 | 6 913n = 24 |
| sierpień 2026 | —n = 7niepełne | 6 489n = 83 | — |
| lipiec 2026 | —n = 16niepełne | 6 690n = 95 | 6 422n = 25 |
| czerwiec 2026 | —n = 13niepełne | 7 087n = 110 | 6 317n = 36 |
| maj 2026 | —n = 13niepełne | 7 163n = 114 | 7 029n = 45 |
| kwiecień 2026 | —n = 12niepełne | 7 396n = 107 | 6 976n = 36 |
| marzec 2026 | —n = 12niepełne | 8 125n = 112 | 7 173n = 35 |
| styczeń 2026 | 6 574n = 36 | 8 506n = 108 | 9 495n = 34 |
| wrzesień 2025 | 8 024n = 22 | 6 859n = 113 | 6 747n = 39 |
| maj 2025 | 8 035n = 20 | 7 203n = 106 | 7 203n = 38 |
Ostatnie transakcje — Osiedle Helenki, Śrem
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 20.10.2026 | ul. Święcickiego 3 | wtórny | 52,4 m² | 466 990 zł | 8 912 |
| 06.10.2026 | ul. Makuszyńskiego 4A | wtórny | 47,7 m² | 425 000 zł | 8 910 |
| 29.09.2026 | ul. Ignacego Paderewskiego 3 | wtórny | 74,5 m² | 365 000 zł | 4 899 |
| 21.09.2026 | ul. Fryderyka Chopina 4 | wtórny | 47,8 m² | 250 000 zł | 5 230 |
| 11.09.2026 | ul. Skłodowskiej-Curie 21 | wtórny | 42,8 m² | 490 000 zł | 11 449 |
| 09.09.2026 | ul. Makuszyńskiego 4D | wtórny | 45,6 m² | 386 000 zł | 8 465 |
| 03.09.2026 | ul. Konstytucji 3 Maja 3 | wtórny | 73,7 m² | 407 900 zł | 5 535 |
| 28.08.2026 | ul. Ignacego Paderewskiego 3 | wtórny | 48,5 m² | 443 775 zł | 9 150 |
| 25.08.2026 | ul. Ignacego Paderewskiego 2 | wtórny | 59,1 m² | 420 000 zł | 7 107 |
| 10.08.2026 | ul. Józefa Chełmońskiego 5 | wtórny | 43,5 m² | 420 000 zł | 9 646 |
| 29.07.2026 | ul. Ignacego Paderewskiego 3 | wtórny | 74,5 m² | 390 000 zł | 5 235 |
| 21.07.2026 | ul. Makuszyńskiego 2F | wtórny | 57,7 m² | 420 000 zł | 7 279 |
| 17.07.2026 | ul. Makuszyńskiego 2B | wtórny | 45,9 m² | 380 000 zł | 8 279 |
| 13.07.2026 | ul. Konstytucji 3 Maja 2 | wtórny | 64,7 m² | 329 000 zł | 5 085 |
| 03.07.2026 | ul. Ignacego Paderewskiego 6 | wtórny | 62,0 m² | 340 000 zł | 5 484 |
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoNajczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Osiedle Helenki, Śrem?
Mediana ofertowa w miejscowości Śrem wynosi 6 475 zł/m² (październik 2026, 72 oferty). Obejmuje rynek pierwotny i wtórny łącznie. Mediana transakcyjna w miejscowości Śrem wynosi 6 574 zł/m² (styczeń 2026, 36 transakcji). To najbliższy obszar z wystarczającą liczbą ofert i transakcji; ta lokalizacja ma ich za mało na własną medianę. Mediana transakcyjna z 24 miesięcy dla tej lokalizacji wynosi 7 429 zł/m² (112 transakcji).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa w miejscowości Śrem -10,5% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² — Osiedle Helenki, Śrem?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 324 000 zł, a według mediany transakcyjnej (styczeń 2026) ok. 329 000 zł (dane dla: Śrem). To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu (rynek pierwotny i wtórny łącznie), a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). Dla lokalizacji Osiedle Helenki, Śrem mediana ofertowa wynosi 6 475 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 6 574 zł/m² (styczeń 2026) (dane dla: Śrem). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-07. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.