Ceny mieszkań Kopanica, Piława Górna
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjna · 24 mies.Transakcyjna · 24 mies.11.2024–09.2026
4 814zł/m²
79 transakcji w tej lokalizacji. Za mało w pojedynczym miesiącu na medianę miesięczną.
Mediana transakcyjna · powiat dzierżoniowskiTransakcje · powiat dzierżoniowskisierpień 2026
4 432zł/m²
42 transakcje
▼ 10,6% r/r
Mediana ofertowa · powiat dzierżoniowskiOferty · powiat dzierżoniowskipaździernik 2026
5 792zł/m²
468 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów
▲ 4,2% r/r
Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: sierpień 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej dla: powiat dzierżoniowski (październik 2026): ok. 290 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–09.20263 070 – 5 051zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–09.2026
+18,4%
O tyle drożej niż w: Piława Górna (mediana 4 067 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
Najbliższe miejscowości z danymi
- Dzierżoniów6 050 zł/m² oferty · 9,2 km
- Bielawa6 380 zł/m² oferty · 9,7 km
- Ząbkowice Śląskie6 817 zł/m² oferty · 11,1 km
- Pieszyce5 697 zł/m² oferty · 12,5 km
- Nowa Ruda4 362 zł/m² oferty · 20,5 km
Mediana z ostatnich 24 miesięcy; odległość w linii prostej.
Mediana ceny za m² w czasiedane dla: powiat dzierżoniowski
| Miesiąc · powiat dzierżoniowski | Transakcje (zł/m²) | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| październik 2026 | —n = 6niepełne | 5 792n = 468 | 5 703n = 148 |
| wrzesień 2026 | 4 650n = 32 | 5 781n = 448 | 5 817n = 167 |
| sierpień 2026 | 4 432n = 42 | 5 739n = 455 | 5 642n = 139 |
| lipiec 2026 | 4 917n = 46 | 5 680n = 473 | 5 478n = 159 |
| czerwiec 2026 | 4 740n = 42 | 5 663n = 510 | 5 385n = 195 |
| maj 2026 | 4 641n = 52 | 5 755n = 469 | 6 167n = 185 |
| kwiecień 2026 | 5 501n = 44 | 5 695n = 457 | 5 680n = 147 |
Ostatnie transakcje w Kopanica
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 21.09.2026 | ul. Stanisława Staszica 40 | wtórny | 51,7 m² | 250 000 zł | 4 833 |
| 16.09.2026 | ul. Wąska 7 | wtórny | 51,2 m² | 260 000 zł | 5 073 |
| 31.08.2026 | ul. Stanisława Staszica 34 | wtórny | 46,1 m² | 120 500 zł | 2 612 |
| 18.08.2026 | ul. Budowlanych 8 | wtórny | 34,7 m² | 70 000 zł | 2 017 |
| 14.08.2026 | ul. Stanisława Staszica 26 | wtórny | 29,2 m² | 120 000 zł | 4 110 |
| 10.08.2026 | ul. Jana Kilińskiego 7 | wtórny | 38,0 m² | 65 000 zł | 1 711 |
| 22.07.2026 | ul. Fabryczna 11 | wtórny | 37,9 m² | 144 000 zł | 3 799 |
| 13.07.2026 | ul. Stanisława Staszica 34 | wtórny | 44,5 m² | 159 000 zł | 3 575 |
| 01.07.2026 | ul. Wąska 10 | wtórny | 49,8 m² | 155 000 zł | 3 112 |
| 16.06.2026 | ul. Osiedlowa 12 | wtórny | 42,0 m² | 350 000 zł | 8 335 |
| 28.05.2026 | ul. Stanisława Staszica 34 | wtórny | 44,5 m² | 114 000 zł | 2 564 |
| 27.05.2026 | ul. Stanisława Staszica 34 | wtórny | 26,4 m² | 80 000 zł | 3 028 |
| 27.05.2026 | ul. Osiedlowa 12 | wtórny | 42,2 m² | 340 000 zł | 8 057 |
| 22.05.2026 | ul. Stanisława Staszica 34 | pierwotny | 46,1 m² | 115 000 zł | 2 492 |
| 17.04.2026 | ul. Piastowska 33 | wtórny | 67,4 m² | 290 000 zł | 4 303 |
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoNajczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Kopanica, Piława Górna?
Mediana ofertowa w powiecie dzierżoniowskim wynosi 5 792 zł/m² (październik 2026, 468 ofert). Mediana transakcyjna w powiecie dzierżoniowskim wynosi 4 432 zł/m² (sierpień 2026, 42 transakcje). To najbliższy obszar z wystarczającą liczbą ofert i transakcji; ta lokalizacja ma ich za mało na własną medianę. Mediana transakcyjna z 24 miesięcy dla tej lokalizacji wynosi 4 814 zł/m² (79 transakcji).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa w powiecie dzierżoniowskim +4,2% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej); mediana transakcyjna w powiecie dzierżoniowskim -10,6% (sierpień 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² w Kopanica?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 290 000 zł, a według mediany transakcyjnej (sierpień 2026) ok. 222 000 zł (dane dla: powiat dzierżoniowski). To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu, a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). W Kopanica mediana ofertowa wynosi 5 792 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 4 432 zł/m² (sierpień 2026) (dane dla: powiat dzierżoniowski). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-04. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.