Ceny mieszkań Górczyn, Gorzów Wielkopolski
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjnaTransakcjewrzesień 2026
8 388zł/m²
50 transakcji
Mediana ofertowaOfertypaździernik 2026
7 904zł/m²
346 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów; rynek pierwotny i wtórny łącznie
▼ 0,4% r/r
Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: wrzesień 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej (październik 2026): ok. 395 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów, rynek pierwotny i wtórny łącznie; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–10.20266 357 – 8 388zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Rentowność najmu
brutto, rocznie6,0% rocznie, brutto
Przykład: 50 m² — ok. 2 090 zł czynszu miesięcznie przy cenie ok. 419 000 zł. Przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Zobacz ceny najmu.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–10.2026
+2,3%
O tyle drożej niż w: Gorzów Wielkopolski (mediana 7 300 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
6. miejsce na 11 dzielnic · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.
Mediana ceny za m² w czasieZaktualizowano 6 listopada 2026: Comiesięczna rewizja z danymi za październik 2026: wcześniejsze miesiące przeliczone po uzupełnieniu i weryfikacji ogłoszeń w źródle. Zakres: sierpień–wrzesień 2026, oferty sprzedaży.
| Miesiąc | Transakcje (zł/m²) | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| październik 2026 | —n = 5niepełne | 7 904n = 346 | 7 902n = 128 |
| wrzesień 2026 | 8 388n = 50 | 7 970n = 302 | 8 323n = 142 |
| sierpień 2026 | — | 7 673n = 231 | 7 979n = 85 |
| lipiec 2026 | — | 7 672n = 261 | 7 600n = 123 |
| czerwiec 2026 | — | 7 697n = 255 | 7 870n = 73 |
| maj 2026 | — | 7 697n = 249 | 8 300n = 83 |
| marzec 2026 | 7 222n = 26 | 7 760n = 217 | 7 693n = 80 |
| grudzień 2025 | 7 462n = 24 | 7 679n = 190 | 8 304n = 45 |
| listopad 2025 | 6 480n = 32 | 7 672n = 205 | 7 470n = 58 |
| październik 2025 | 6 757n = 35 | 7 935n = 214 | 7 906n = 57 |
| lipiec 2025 | 7 533n = 22 | 7 980n = 207 | 7 919n = 94 |
Ostatnie transakcje w Górczynie
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 08.10.2026 | ul. Marii Juchacz 3A | pierwotny | 43,5 m² | 395 577 zł | 9 100 |
| 08.10.2026 | ul. Marii Juchacz 3A | pierwotny | 58,7 m² | 475 146 zł | 8 100 |
| 08.10.2026 | ul. Marii Juchacz 3A | pierwotny | 39,0 m² | 370 405 zł | 9 500 |
| 02.10.2026 | ul. Marii Juchacz 3A | wtórny | 51,0 m² | 438 772 zł | 8 600 |
| 01.10.2026 | ul. Pomorska 30 | wtórny | 47,5 m² | 284 000 zł | 5 979 |
| 29.09.2026 | ul. Stilonowa 23 | wtórny | 39,1 m² | 250 000 zł | 6 394 |
| 29.09.2026 | ul. Marii Juchacz 3A | wtórny | 58,7 m² | 504 476 zł | 8 600 |
| 29.09.2026 | ul. Marii Juchacz 3A | wtórny | 33,3 m² | 3 452 541 zł | 103 711 |
| 29.09.2026 | ul. Marii Juchacz 3A | pierwotny | 33,3 m² | 316 255 zł | 9 500 |
| 29.09.2026 | ul. Marii Juchacz 3A | wtórny | 66,2 m² | 685 000 zł | 10 341 |
| 28.09.2026 | ul. Marii Juchacz 3A | pierwotny | 39,0 m² | 373 424 zł | 9 585 |
| 28.09.2026 | ul. Marii Juchacz 3A | pierwotny | 65,4 m² | 519 692 zł | 7 950 |
| 28.09.2026 | ul. Okólna 7 | wtórny | 48,5 m² | 405 000 zł | 8 344 |
| 28.09.2026 | ul. Wincentego Witosa 10 | wtórny | 36,8 m² | 325 000 zł | 8 834 |
| 25.09.2026 | ul. Pomorska 30 | wtórny | 37,3 m² | 240 000 zł | 6 434 |
Ostatnie wyceny w Górczynie
Wyceny wartości ofertowej (model AVM Standard) wykonane ostatnio w darmowej wycenie Rentier.io.
| Data | Ulica | Pow. | Wycena (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| 09.08.2026 | ul. Tadeusza Kościuszki | 50,0 m² | 7 044 |
| 10.07.2026 | ul. Józefa Piłsudskiego | 50,0 m² | 6 629 |
| 22.06.2026 | ul. Wincentego Witosa | 50,0 m² | 7 518 |
| 15.05.2026 | ul. Dywizjonu 303 | 38,0 m² | 7 196 |
| 07.05.2026 | ul. Stilonowa | 50,0 m² | 7 045 |
| 28.04.2026 | ul. Widok | 50,0 m² | 6 148 |
| 21.04.2026 | ul. Franciszka Walczaka | 50,0 m² | 6 077 |
| 19.04.2026 | ul. Walerego Wróblewskiego | 50,0 m² | 6 688 |
| 19.04.2026 | ul. Józefa Bema | 50,0 m² | 6 210 |
| 19.04.2026 | ul. Franciszka Walczaka | 50,0 m² | 6 148 |
Gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej
Ceny transakcyjne z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnie 24 miesiące. Większa liczba to mediana (połowa tańsza, połowa droższa), mniejsza to średnia.
Najdroższe osiedla
- 1Os. Sady8 101 zł/m²śr. 8 519
- 2Os. Zacisze7 071 zł/m²śr. 7 081
Najtańsze osiedla
- 1Os. Dolinki6 367 zł/m²śr. 6 511
- 2Os. Widok6 528 zł/m²śr. 6 564
Kolejność według mediany (mediana transakcyjna dla wszystkich pozycji), lokalizacje z co najmniej 20 obserwacjami.
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoOsiedla
- Kolorowe Osiedle9 127 zł/m²
- Os. Dolinki6 367 zł/m²
- Os. Sady8 101 zł/m²
- Os. Widok6 528 zł/m²
- Os. Zacisze7 071 zł/m²
Alfabetycznie.
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Górczyn, Gorzów Wielkopolski?
Mediana ofertowa wynosi 7 904 zł/m² (październik 2026, 346 ofert). Obejmuje rynek pierwotny i wtórny łącznie. Mediana transakcyjna wynosi 8 388 zł/m² (wrzesień 2026, 50 transakcji).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa -0,4% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² w Górczynie?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 395 000 zł, a według mediany transakcyjnej (wrzesień 2026) ok. 419 000 zł. To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu (rynek pierwotny i wtórny łącznie), a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). W Górczynie mediana ofertowa wynosi 7 904 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 8 388 zł/m² (wrzesień 2026). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.
Ile kosztuje wynajem mieszkania w Górczynie?
Mediana czynszu z ofert najmu wynosi 42 zł/m² miesięcznie (październik 2026); za mieszkanie 50 m² to ok. 2 090 zł miesięcznie.
Jaka jest rentowność najmu mieszkania w Górczynie?
Około 6,0% rocznie brutto: mediana czynszu z ofert najmu × 12 podzielona przez medianę ceny sprzedaży za m². Wynik przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Czynsz to kwota najmu podana w ogłoszeniu; opłaty administracyjne i media są zwykle osobno, zależnie od ogłoszenia — nie doliczamy ich ani nie odejmujemy.
Gdzie w Górczynie jest najdrożej, a gdzie najtaniej?
Najdroższe osiedla: Os. Sady (8 101 zł/m²), Os. Zacisze (7 071 zł/m²). Najtańsze: Os. Dolinki (6 367 zł/m²), Os. Widok (6 528 zł/m²). Mediana z ostatnich 24 miesięcy, lokalizacje z co najmniej 20 obserwacjami.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-07. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.