Ceny mieszkań Osiedle Przy Arce, Kraków
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjna · 24 mies.Transakcyjna · 24 mies.11.2024–10.2026
12 886zł/m²
34 transakcje w tej lokalizacji. Za mało w pojedynczym miesiącu na medianę miesięczną.
Mediana transakcyjna · BieńczyceTransakcje · Bieńczycewrzesień 2026
13 699zł/m²
23 transakcje
▲ 2,3% r/r
Mediana ofertowa · BieńczyceOferty · Bieńczycepaździernik 2026
13 913zł/m²
217 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów
▲ 0,6% r/r
Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: wrzesień 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej dla: Bieńczyce (październik 2026): ok. 696 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–10.202611 211 – 13 702zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–10.2026
-1,6%
O tyle taniej niż w: Bieńczyce (mediana 13 092 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
2. miejsce na 7 osiedli · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.
Najbliższe miejscowości z danymi
- Zielonki14 127 zł/m² oferty · 7,7 km
- Libertów11 250 zł/m² oferty · 9,1 km
- Wieliczka10 900 zł/m² oferty · 9,5 km
- Rząska11 600 zł/m² oferty · 10,0 km
- Modlnica9 895 zł/m² transakcje · 10,5 km
Mediana z ostatnich 24 miesięcy; odległość w linii prostej.
Mediana ceny za m² w czasiedane dla: Bieńczyce
| Miesiąc · Bieńczyce | Transakcje (zł/m²) | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| październik 2026 | —n = 4niepełne | 13 913n = 217 | 13 810n = 81 |
| wrzesień 2026 | 13 699n = 23 | 13 996n = 217 | 14 054n = 107 |
| sierpień 2026 | 13 735n = 28 | 13 909n = 208 | 13 750n = 73 |
| lipiec 2026 | 12 946n = 33 | 13 919n = 279 | 13 898n = 129 |
| czerwiec 2026 | 13 661n = 27 | 13 795n = 306 | 14 082n = 130 |
| maj 2026 | 14 371n = 49 | 13 767n = 281 | 13 631n = 144 |
| marzec 2026 | 12 135n = 20 | 13 735n = 253 | 13 778n = 137 |
Ostatnie transakcje — Osiedle Przy Arce, Kraków
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.2026 | Przy Arce 13 | wtórny | 30,1 m² | 335 000 zł | 11 130 |
| 08.10.2026 | Przy Arce 10 | wtórny | 51,9 m² | 620 000 zł | 11 958 |
| 25.09.2026 | Przy Arce 11 | wtórny | 51,1 m² | 590 000 zł | 11 539 |
| 24.09.2026 | Przy Arce 9 | wtórny | 51,5 m² | 690 000 zł | 13 390 |
| 14.09.2026 | Przy Arce 5 | wtórny | 40,0 m² | 615 000 zł | 15 375 |
| 11.09.2026 | Przy Arce 14 | wtórny | 48,5 m² | 519 000 zł | 10 710 |
| 01.09.2026 | Przy Arce 17 | wtórny | 50,0 m² | 560 000 zł | 11 200 |
| 17.08.2026 | Przy Arce 11 | wtórny | 51,9 m² | 583 000 zł | 11 244 |
| 21.07.2026 | Przy Arce 13 | wtórny | 45,8 m² | 660 000 zł | 14 410 |
| 10.07.2026 | Przy Arce 14 | wtórny | 48,2 m² | 620 000 zł | 12 850 |
| 06.07.2026 | Przy Arce 9 | wtórny | 51,9 m² | 670 000 zł | 12 922 |
| 04.05.2026 | Przy Arce 14 | wtórny | 38,2 m² | 548 000 zł | 14 346 |
| 26.03.2026 | Przy Arce 5 | wtórny | 38,4 m² | 467 500 zł | 12 171 |
| 19.03.2026 | Przy Arce 17 | wtórny | 37,8 m² | 640 000 zł | 16 936 |
| 18.03.2026 | Przy Arce 17 | wtórny | 37,8 m² | 409 200 zł | 10 828 |
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoNajczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Osiedle Przy Arce, Kraków?
Mediana ofertowa w dzielnicy Bieńczyce wynosi 13 913 zł/m² (październik 2026, 217 ofert). Mediana transakcyjna w dzielnicy Bieńczyce wynosi 13 699 zł/m² (wrzesień 2026, 23 transakcje). To najbliższy obszar z wystarczającą liczbą ofert i transakcji; ta lokalizacja ma ich za mało na własną medianę. Mediana transakcyjna z 24 miesięcy dla tej lokalizacji wynosi 12 886 zł/m² (34 transakcje).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa w dzielnicy Bieńczyce +0,6% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej); mediana transakcyjna w dzielnicy Bieńczyce +2,3% (wrzesień 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² — Osiedle Przy Arce, Kraków?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 696 000 zł, a według mediany transakcyjnej (wrzesień 2026) ok. 685 000 zł (dane dla: Bieńczyce). To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu, a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). Dla lokalizacji Osiedle Przy Arce, Kraków mediana ofertowa wynosi 13 913 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 13 699 zł/m² (wrzesień 2026) (dane dla: Bieńczyce). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-05. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.