Ceny mieszkań Kamień, Piekary Śląskie
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjna · 24 mies.Transakcyjna · 24 mies.11.2024–10.2026
4 772zł/m²
101 transakcji w tej lokalizacji. Za mało w pojedynczym miesiącu na medianę miesięczną.
Mediana transakcyjna · Piekary ŚląskieTransakcje · Piekary Śląskiesierpień 2026
4 684zł/m²
25 transakcji
Mediana ofertowa · Piekary ŚląskieOferty · Piekary Śląskiepaździernik 2026
6 335zł/m²
169 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów
▲ 6,9% r/r
Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: sierpień 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej dla: Piekary Śląskie (październik 2026): ok. 317 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–10.20264 162 – 5 546zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–10.2026
-3,7%
O tyle taniej niż w: Piekary Śląskie (mediana 4 955 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
4. miejsce na 5 dzielnic · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.
Najbliższe miejscowości z danymi
- Radzionków6 689 zł/m² oferty · 5,0 km
- Wojkowice4 397 zł/m² transakcje · 5,3 km
- Bytom4 956 zł/m² oferty · 6,0 km
- Siemianowice Śląskie7 193 zł/m² oferty · 8,2 km
- Chorzów8 210 zł/m² oferty · 9,5 km
Mediana z ostatnich 24 miesięcy; odległość w linii prostej.
Mediana ceny za m² w czasiedane dla: Piekary Śląskie
| Miesiąc · Piekary Śląskie | Transakcje (zł/m²) | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| październik 2026 | —n = 13niepełne | 6 335n = 169 | 5 830n = 45niepełne |
| wrzesień 2026 | —n = 19niepełne | 6 371n = 190 | 6 403n = 71 |
| sierpień 2026 | 4 684n = 25 | 6 122n = 190 | 5 558n = 65 |
| lipiec 2026 | 4 660n = 31 | 6 068n = 206 | 6 194n = 61 |
| czerwiec 2026 | — | 6 018n = 227 | 5 548n = 88 |
| maj 2026 | 5 616n = 22 | 6 069n = 196 | 5 625n = 73 |
| kwiecień 2026 | 5 246n = 20 | 5 934n = 178 | 5 521n = 51 |
| marzec 2026 | 4 617n = 26 | 5 742n = 224 | 5 512n = 85 |
| luty 2026 | 4 890n = 26 | 6 090n = 230 | 5 306n = 63 |
Ostatnie transakcje w Kamień
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 14.10.2026 | Osiedle Andaluzja 35 | wtórny | 45,1 m² | 250 000 zł | 5 546 |
| 05.10.2026 | Osiedle Andaluzja 13 | wtórny | 37,7 m² | 155 000 zł | 4 111 |
| 08.09.2026 | Osiedle Andaluzja 11 | wtórny | 37,3 m² | 185 000 zł | 4 954 |
| 01.09.2026 | ul. Marii Curie-Skłodowskiej 97 | wtórny | 53,7 m² | 265 000 zł | 4 935 |
| 27.08.2026 | Osiedle Andaluzja 11 | wtórny | 37,3 m² | 135 000 zł | 3 615 |
| 18.08.2026 | Osiedle Andaluzja 26 | wtórny | 47,2 m² | 212 000 zł | 4 489 |
| 17.08.2026 | Osiedle Andaluzja 13 | wtórny | 47,0 m² | 290 000 zł | 6 170 |
| 30.07.2026 | ul. Marii Curie-Skłodowskiej 127 | wtórny | 48,6 m² | 210 000 zł | 4 321 |
| 28.07.2026 | Osiedle Andaluzja 14 | wtórny | 49,9 m² | 190 000 zł | 3 805 |
| 27.07.2026 | ul. Marii Curie-Skłodowskiej 71 | wtórny | 42,8 m² | 190 000 zł | 4 439 |
| 22.07.2026 | ul. Marii Curie-Skłodowskiej 68 | wtórny | 48,5 m² | 226 000 zł | 4 660 |
| 21.07.2026 | Osiedle Andaluzja 9 | wtórny | 37,2 m² | 175 000 zł | 4 698 |
| 17.07.2026 | ul. Marii Curie-Skłodowskiej 98 | wtórny | 60,0 m² | 320 000 zł | 5 332 |
| 13.07.2026 | Osiedle Andaluzja 19 | wtórny | 37,7 m² | 162 000 zł | 4 297 |
| 08.07.2026 | Osiedle Andaluzja 11a | wtórny | 37,4 m² | 157 000 zł | 4 198 |
Ostatnie wyceny w Kamień
Wyceny wartości ofertowej (model AVM Standard) wykonane ostatnio w darmowej wycenie Rentier.io.
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoNajczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Kamień, Piekary Śląskie?
Mediana ofertowa w Piekarach Śląskich wynosi 6 335 zł/m² (październik 2026, 169 ofert). Mediana transakcyjna w Piekarach Śląskich wynosi 4 684 zł/m² (sierpień 2026, 25 transakcji). To najbliższy obszar z wystarczającą liczbą ofert i transakcji; ta lokalizacja ma ich za mało na własną medianę. Mediana transakcyjna z 24 miesięcy dla tej lokalizacji wynosi 4 772 zł/m² (101 transakcji).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa w Piekarach Śląskich +6,9% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² w Kamień?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 317 000 zł, a według mediany transakcyjnej (sierpień 2026) ok. 234 000 zł (dane dla: Piekary Śląskie). To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu, a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). W Kamień mediana ofertowa wynosi 6 335 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 4 684 zł/m² (sierpień 2026) (dane dla: Piekary Śląskie). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-02. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.