Ceny mieszkań Paulinów, Jelenia Góra
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjna · 24 mies.Transakcyjna · 24 mies.11.2024–09.2026
9 421zł/m²
100 transakcji w tej lokalizacji. Za mało w pojedynczym miesiącu na medianę miesięczną.
Mediana transakcyjna · Jelenia GóraTransakcje · Jelenia Górawrzesień 2026
6 879zł/m²
55 transakcji
▲ 5,7% r/r
Mediana ofertowa · Jelenia GóraOferty · Jelenia Górapaździernik 2026
7 293zł/m²
1 282 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów
▼ 4,4% r/r
Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: wrzesień 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej dla: Jelenia Góra (październik 2026): ok. 365 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–09.20268 264 – 9 814zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–09.2026
+34,9%
O tyle drożej niż w: Jelenia Góra (mediana 6 986 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
1. miejsce na 5 osiedli · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.
Najbliższe miejscowości z danymi
- Jeżów Sudecki6 997 zł/m² transakcje · 5,7 km
- Piechowice5 900 zł/m² oferty · 9,3 km
- Karpacz11 993 zł/m² oferty · 12,2 km
- Kowary6 070 zł/m² oferty · 12,8 km
- Szklarska Poręba13 975 zł/m² oferty · 14,8 km
Mediana z ostatnich 24 miesięcy; odległość w linii prostej.
Mediana ceny za m² w czasiedane dla: Jelenia Góra
| Miesiąc · Jelenia Góra | Transakcje (zł/m²) | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| październik 2026 | —n = 5niepełne | 7 293n = 1 282 | 7 495n = 423 |
| wrzesień 2026 | 6 879n = 55 | 7 293n = 1 361 | 7 372n = 546 |
| sierpień 2026 | 6 913n = 56 | 7 424n = 1 219 | 7 778n = 353 |
| lipiec 2026 | 7 619n = 78 | 7 459n = 1 237 | 7 762n = 333 |
| czerwiec 2026 | 6 513n = 69 | 7 556n = 1 322 | 7 843n = 431 |
| maj 2026 | 7 028n = 83 | 7 521n = 1 284 | 7 692n = 397 |
| kwiecień 2026 | 6 981n = 73 | 7 605n = 1 274 | 7 561n = 418 |
Ostatnie transakcje — Paulinów, Jelenia Góra
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 03.09.2026 | ul. Sudecka 87 | wtórny | 41,1 m² | 408 000 zł | 9 925 |
| 31.08.2026 | ul. Sudecka 97A | pierwotny | 82,4 m² | 714 655 zł | 8 670 |
| 17.08.2026 | ul. Sudecka 97C | pierwotny | 93,0 m² | 650 000 zł | 6 987 |
| 13.08.2026 | ul. Sudecka 97A | pierwotny | 52,6 m² | 495 000 zł | 9 407 |
| 07.08.2026 | ul. Sudecka 119 | pierwotny | 63,2 m² | 618 279 zł | 9 777 |
| 07.08.2026 | ul. Sudecka 119 | wtórny | 33,6 m² | 329 900 zł | 9 816 |
| 05.08.2026 | ul. Sudecka 97C | wtórny | 51,0 m² | 460 000 zł | 9 013 |
| 30.06.2026 | ul. Sudecka 97A | pierwotny | 52,4 m² | 516 000 zł | 9 851 |
| 18.06.2026 | ul. Sudecka 97A | pierwotny | 71,7 m² | 795 000 zł | 11 088 |
| 08.06.2026 | ul. Sudecka 97C | pierwotny | 49,9 m² | 505 000 zł | 10 112 |
| 03.06.2026 | ul. Sudecka 119 | pierwotny | 33,8 m² | 333 085 zł | 9 846 |
| 27.05.2026 | ul. Sudecka 97A | pierwotny | 67,8 m² | 531 310 zł | 7 831 |
| 26.05.2026 | ul. Sudecka 97C | pierwotny | 49,9 m² | 387 970 zł | 7 775 |
| 22.05.2026 | ul. Sudecka 89 | wtórny | 69,7 m² | 570 000 zł | 8 173 |
| 15.05.2026 | ul. Sudecka 97C | pierwotny | 49,5 m² | 388 860 zł | 7 849 |
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoNajczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Paulinów, Jelenia Góra?
Mediana ofertowa w Jeleniej Górze wynosi 7 293 zł/m² (październik 2026, 1 282 oferty). Mediana transakcyjna w Jeleniej Górze wynosi 6 879 zł/m² (wrzesień 2026, 55 transakcji). To najbliższy obszar z wystarczającą liczbą ofert i transakcji; ta lokalizacja ma ich za mało na własną medianę. Mediana transakcyjna z 24 miesięcy dla tej lokalizacji wynosi 9 421 zł/m² (100 transakcji).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa w Jeleniej Górze -4,4% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej); mediana transakcyjna w Jeleniej Górze +5,7% (wrzesień 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² — Paulinów, Jelenia Góra?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 365 000 zł, a według mediany transakcyjnej (wrzesień 2026) ok. 344 000 zł (dane dla: Jelenia Góra). To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu, a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). Dla lokalizacji Paulinów, Jelenia Góra mediana ofertowa wynosi 7 293 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 6 879 zł/m² (wrzesień 2026) (dane dla: Jelenia Góra). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-03. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.