☰

Ceny mieszkań ul. Wiejska 107, Jelenia Góra

Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).

Pokazujemy medianę transakcji w promieniu 2 km oraz mediany dla: Jelenia Góra. Pod samym adresem jest za mało ofert i transakcji na własną medianę. Każda liczba ma podpisane źródło.

Mediana w okolicyW okolicypromień 2 km

6 741zł/m²

Mediana 322 transakcji mieszkań w promieniu 2 km, 24 mies. Połowa od 5 527 do 7 977 zł/m².

Mediana transakcyjna · Jelenia GóraTransakcje · Jelenia Góralipiec 2026

7 619zł/m²

78 transakcji

▲ 6,9% r/r

Mediana ofertowa · Jelenia GóraOferty · Jelenia Górapaździernik 2026

7 310zł/m²

1 345 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów; rynek pierwotny i wtórny łącznie

▼ 4,2% r/r

Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: lipiec 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.

Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej dla: Jelenia Góra (październik 2026): ok. 365 000 zł.

Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów, rynek pierwotny i wtórny łącznie; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy

Najbliższe miejscowości z danymi

Mediana z ostatnich 24 miesięcy; odległość w linii prostej.

Mediana ceny za m² w czasiedane dla: Jelenia GóraZaktualizowano 6 listopada 2026: Comiesięczna rewizja z danymi za październik 2026: wcześniejsze miesiące przeliczone po uzupełnieniu i weryfikacji ogłoszeń w źródle. Zakres: wrzesień 2026, oferty sprzedaży.

TransakcjeOferty aktywneOferty dodaneDane niepełne
6 0006 5007 0007 5008 0008 500sty 2025kwi 2025lip 2025paź 2025sty 2026kwi 2026lip 2026paź 20267 6197 4807 3106 0006 5007 0007 5008 0008 500sty 2025kwi 2025lip 2025paź 2025sty 2026kwi 2026lip 2026paź 20267 6197 4807 3106 0006 5007 0007 5008 0008 500sty 2025sty 2026
październik 2026 · Jelenia Góradotknij wykresu, aby zmienić miesiąc
Transakcje: dane niepełne (5 transakcji), za mało na medianę
Oferty aktywne: 7 310 zł/m² (1 345 ofert aktywnych)
Oferty dodane: 7 480 zł/m² (495 ofert dodanych)
Mediana zł/m² miesiąc po miesiącu; punkty z co najmniej 20 obserwacjami. Linia przerywana i puste punkty = miesiące niepełne. Miesiąc z bardzo małą liczbą transakcji (akty jeszcze spływają do rejestru) ma tylko żółty pas, bez punktu. Ceny ofertowe sprzedaży to mieszanka rynku pierwotnego i wtórnego: mediana i liczba ofert obejmują oba rynki razem, bez podziału. Najedź na wykres (na telefonie dotknij go), aby zobaczyć wartości z danego miesiąca; ostatnie miesiące są też w tabeli. Jak liczymy
Dane niepełne (żółty pas). W tych miesiącach część aktów notarialnych nie dotarła jeszcze do rejestru — mamy mniej transakcji, niż wynikałoby z wielkości rynku, m.in. z: część regionu. Akty notarialne spływają do rejestru z opóźnieniem i nierówno, więc mediana liczy się wtedy z części rynku i może być zaniżona albo zawyżona. To nie oznacza, że ceny spadły lub wzrosły.
Miesiąc · Jelenia GóraTransakcje (zł/m²)Oferty aktywne (zł/m²)Oferty dodane (zł/m²)
październik 2026—n = 5niepełne7 310n = 1 3457 480n = 495
wrzesień 20266 879n = 55niepełne7 294n = 1 3617 372n = 546
sierpień 20266 913n = 56niepełne7 424n = 1 2197 778n = 353
lipiec 20267 619n = 787 459n = 1 2377 762n = 333
czerwiec 20266 513n = 697 556n = 1 3227 843n = 431
maj 20267 028n = 837 521n = 1 2847 692n = 397
kwiecień 20266 981n = 737 605n = 1 2747 561n = 418

Budynek

Źródło: BDOT10k, GUGiK, wersja obiektu z 28.07.2025. Bez roku budowy i liczby lokali (BDOT10k ich nie zawiera).

Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych

Wyceń mieszkanie za darmo

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w okolicy — ul. Wiejska 107, Jelenia Góra?

Mediana 322 transakcji mieszkań z ostatnich 24 miesięcy w promieniu 2 km (w linii prostej od tego adresu) wynosi 6 741 zł/m². Połowa transakcji: od 5 527 do 7 977 zł/m². Pod samym adresem jest za mało ofert i transakcji na własną medianę.

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — ul. Wiejska 107, Jelenia Góra?

Mediana ofertowa w Jeleniej Górze wynosi 7 310 zł/m² (październik 2026, 1 345 ofert). Obejmuje rynek pierwotny i wtórny łącznie. Mediana transakcyjna w Jeleniej Górze wynosi 7 619 zł/m² (lipiec 2026, 78 transakcji). To najbliższy obszar z wystarczającą liczbą ofert i transakcji; ta lokalizacja ma ich za mało na własną medianę.

Jak zmieniły się ceny rok do roku?

Zmiana rok do roku: mediana ofertowa w Jeleniej Górze -4,2% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej); mediana transakcyjna w Jeleniej Górze +6,9% (lipiec 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).

Ile kosztuje mieszkanie 50 m² pod adresem ul. Wiejska 107, Jelenia Góra?

Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 365 000 zł, a według mediany transakcyjnej (lipiec 2026) ok. 381 000 zł (dane dla: Jelenia Góra). To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.

Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?

Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu (rynek pierwotny i wtórny łącznie), a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). Pod adresem ul. Wiejska 107, Jelenia Góra mediana ofertowa wynosi 7 310 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 7 619 zł/m² (lipiec 2026) (dane dla: Jelenia Góra). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.

Jak często aktualizowane są dane?

Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-06. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.

Skąd pochodzą dane?

Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.