Ceny mieszkań ul. Górnośląska, Żary
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana w okolicyW okolicypromień 1 km
4 861zł/m²
Mediana 256 transakcji mieszkań w promieniu 1 km, 24 mies. Połowa od 4 659 do 6 032 zł/m².
Mediana transakcyjna · ŻaryTransakcje · Żarypaździernik 2026
5 409zł/m²
24 transakcje
▼ 14,0% r/r
Mediana ofertowa · ŻaryOferty · Żarypaździernik 2026
6 728zł/m²
172 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów; rynek pierwotny i wtórny łącznie
▲ 12,3% r/r
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej dla: Żary (październik 2026): ok. 336 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów, rynek pierwotny i wtórny łącznie; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Najbliższe miejscowości z danymi
- Żagań6 333 zł/m² oferty · 12,1 km
- Lubsko5 152 zł/m² oferty · 21,1 km
- Szprotawa5 516 zł/m² oferty · 27,8 km
Mediana z ostatnich 24 miesięcy; odległość w linii prostej.
Mediana ceny za m² w czasiedane dla: Żary
| Miesiąc · Żary | Transakcje (zł/m²) | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| październik 2026 | 5 409n = 24 | 6 728n = 172 | 6 712n = 55 |
| wrzesień 2026 | 6 085n = 25 | 6 563n = 168 | 6 940n = 63 |
| sierpień 2026 | — | 6 522n = 164 | 6 515n = 44 |
| lipiec 2026 | 5 298n = 39 | 6 600n = 224 | 6 544n = 68 |
| czerwiec 2026 | — | 6 600n = 202 | 7 002n = 78 |
| maj 2026 | 4 723n = 25 | 6 633n = 182 | 6 954n = 71 |
| kwiecień 2026 | 4 714n = 51 | 6 514n = 174 | 6 655n = 66 |
| październik 2025 | 6 289n = 20 | 5 992n = 176 | 5 996n = 53 |
Ostatnie transakcje — ul. Górnośląska, Żary
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 07.10.2026 | ul. Górnośląska 12 | wtórny | 80,4 m² | 325 000 zł | 4 042 |
| 21.08.2026 | ul. Górnośląska 4 | wtórny | 48,3 m² | 355 000 zł | 7 350 |
| 08.10.2025 | ul. Górnośląska 4 | wtórny | 48,3 m² | 124 500 zł | 2 578 |
| 24.07.2025 | ul. Górnośląska 7 | — | 37,3 m² | 245 000 zł | 6 568 |
| 21.02.2025 | ul. Górnośląska 4 | wtórny | 32,2 m² | 80 000 zł | 2 484 |
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoBudynki
- ul. Górnośląska 1
- ul. Górnośląska 2
- ul. Górnośląska 42 578 zł/m²
- ul. Górnośląska 5
- ul. Górnośląska 6
- ul. Górnośląska 76 568 zł/m²
- ul. Górnośląska 7a
- ul. Górnośląska 10
- ul. Górnośląska 11
- ul. Górnośląska 11a
- ul. Górnośląska 124 042 zł/m²
- ul. Górnośląska 13
- ul. Górnośląska 13a
- ul. Górnośląska 16
- ul. Górnośląska 17
- ul. Górnośląska 18
- ul. Górnośląska 25
- ul. Górnośląska 26
- ul. Górnośląska 26a
- ul. Górnośląska 28
Alfabetycznie.
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w okolicy — ul. Górnośląska, Żary?
Mediana 256 transakcji mieszkań z ostatnich 24 miesięcy w promieniu 1 km (w linii prostej od tego adresu) wynosi 4 861 zł/m². Połowa transakcji: od 4 659 do 6 032 zł/m². Pod samym adresem jest za mało ofert i transakcji na własną medianę.
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — ul. Górnośląska, Żary?
Mediana ofertowa w miejscowości Żary wynosi 6 728 zł/m² (październik 2026, 172 oferty). Obejmuje rynek pierwotny i wtórny łącznie. Mediana transakcyjna w miejscowości Żary wynosi 5 409 zł/m² (październik 2026, 24 transakcje). To najbliższy obszar z wystarczającą liczbą ofert i transakcji; ta lokalizacja ma ich za mało na własną medianę.
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa w miejscowości Żary +12,3% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej); mediana transakcyjna w miejscowości Żary -14,0% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² — ul. Górnośląska, Żary?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 336 000 zł, a według mediany transakcyjnej (październik 2026) ok. 270 000 zł (dane dla: Żary). To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu (rynek pierwotny i wtórny łącznie), a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). Dla lokalizacji ul. Górnośląska, Żary mediana ofertowa wynosi 6 728 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 5 409 zł/m² (październik 2026) (dane dla: Żary).
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-06. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.