Ceny mieszkań Osiedle Pod Skarpą, Wadowice
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana w okolicyW okolicypromień 1 km
8 441zł/m²
Mediana 53 transakcji mieszkań w promieniu 1 km, 24 mies. Połowa od 7 500 do 9 563 zł/m².
Mediana transakcyjna · WadowiceTransakcje · Wadowicemarzec 2026
10 109zł/m²
28 transakcji
Mediana ofertowa · WadowiceOferty · Wadowicepaździernik 2026
9 309zł/m²
82 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów
▲ 3,9% r/r
Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: marzec 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej dla: Wadowice (październik 2026): ok. 465 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Najbliższe miejscowości z danymi
- Andrychów7 956 zł/m² oferty · 11,5 km
- Zator10 675 zł/m² oferty · 13,3 km
- Sucha Beskidzka7 456 zł/m² transakcje · 17,0 km
- Kęty9 400 zł/m² oferty · 19,9 km
- Maków Podhalański7 235 zł/m² transakcje · 20,7 km
Mediana z ostatnich 24 miesięcy; odległość w linii prostej.
Mediana ceny za m² w czasiedane dla: Wadowice
| Miesiąc · Wadowice | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|
| październik 2026 | 9 309n = 82 | 9 909n = 23 |
| wrzesień 2026 | 8 977n = 87 | 8 921n = 26 |
| sierpień 2026 | 8 523n = 87 | 8 371n = 22 |
| lipiec 2026 | 8 909n = 92 | 7 630n = 24 |
| czerwiec 2026 | 9 048n = 104 | 8 850n = 36 |
| maj 2026 | 8 814n = 89 | 8 814n = 31 |
Ostatnie transakcje — Osiedle Pod Skarpą, Wadowice
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 10.09.2026 | Osiedle Pod Skarpą 3 | wtórny | 80,6 m² | 480 000 zł | 5 958 |
| 15.06.2026 | Osiedle Pod Skarpą 3 | wtórny | 80,6 m² | 400 000 zł | 4 965 |
| 08.06.2026 | Osiedle Pod Skarpą 15 | wtórny | 53,2 m² | 500 000 zł | 9 397 |
| 03.06.2026 | Osiedle Pod Skarpą 2 | wtórny | 49,1 m² | 470 000 zł | 9 563 |
| 08.04.2026 | Osiedle Pod Skarpą 15 | wtórny | 33,5 m² | 290 000 zł | 8 654 |
| 26.03.2026 | Osiedle Pod Skarpą 9 | wtórny | 47,4 m² | 400 000 zł | 8 441 |
| 02.12.2025 | Osiedle Pod Skarpą 3 | wtórny | 50,1 m² | 420 000 zł | 8 378 |
| 30.09.2025 | Osiedle Pod Skarpą 22 | wtórny | 50,5 m² | 240 000 zł | 4 752 |
| 13.08.2025 | Osiedle Pod Skarpą 2 | wtórny | 59,8 m² | 450 000 zł | 7 528 |
| 23.06.2025 | Osiedle Pod Skarpą 2 | wtórny | 49,1 m² | 300 000 zł | 6 104 |
| 04.06.2025 | Osiedle Pod Skarpą 2 | wtórny | 49,1 m² | 122 000 zł | 2 482 |
| 03.06.2025 | Osiedle Pod Skarpą 15 | wtórny | 33,5 m² | 285 000 zł | 8 502 |
| 02.04.2025 | Osiedle Pod Skarpą 4 | wtórny | 60,0 m² | 380 000 zł | 6 332 |
| 20.12.2024 | Osiedle Pod Skarpą 25 | wtórny | 62,6 m² | 555 000 zł | 8 864 |
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoBudynki
- Osiedle Pod Skarpą 1
- Osiedle Pod Skarpą 26 816 zł/m²
- Osiedle Pod Skarpą 35 958 zł/m²
- Osiedle Pod Skarpą 46 332 zł/m²
- Osiedle Pod Skarpą 5
- Osiedle Pod Skarpą 6
- Osiedle Pod Skarpą 7
- Osiedle Pod Skarpą 88 458 zł/m²
- Osiedle Pod Skarpą 98 441 zł/m²
- Osiedle Pod Skarpą 9A
- Osiedle Pod Skarpą 10
- Osiedle Pod Skarpą 118 317 zł/m²
- Osiedle Pod Skarpą 158 654 zł/m²
- Osiedle Pod Skarpą 16
- Osiedle Pod Skarpą 17
- Osiedle Pod Skarpą 18
- Osiedle Pod Skarpą 19
- Osiedle Pod Skarpą 20
- Osiedle Pod Skarpą 21
- Osiedle Pod Skarpą 224 752 zł/m²
- Osiedle Pod Skarpą 23
- Osiedle Pod Skarpą 24
- Osiedle Pod Skarpą 258 864 zł/m²
- Osiedle Pod Skarpą 26
- Osiedle Pod Skarpą 27
- Osiedle Pod Skarpą 28
Alfabetycznie.
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w okolicy — Osiedle Pod Skarpą, Wadowice?
Mediana 53 transakcji mieszkań z ostatnich 24 miesięcy w promieniu 1 km (w linii prostej od tego adresu) wynosi 8 441 zł/m². Połowa transakcji: od 7 500 do 9 563 zł/m². Pod samym adresem jest za mało ofert i transakcji na własną medianę.
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Osiedle Pod Skarpą, Wadowice?
Mediana ofertowa w Wadowicach wynosi 9 309 zł/m² (październik 2026, 82 oferty). Mediana transakcyjna w Wadowicach wynosi 10 109 zł/m² (marzec 2026, 28 transakcji). To najbliższy obszar z wystarczającą liczbą ofert i transakcji; ta lokalizacja ma ich za mało na własną medianę.
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa w Wadowicach +3,9% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² — Osiedle Pod Skarpą, Wadowice?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 465 000 zł, a według mediany transakcyjnej (marzec 2026) ok. 505 000 zł (dane dla: Wadowice). To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu, a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). Dla lokalizacji Osiedle Pod Skarpą, Wadowice mediana ofertowa wynosi 9 309 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 10 109 zł/m² (marzec 2026) (dane dla: Wadowice). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-04. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.