Ceny mieszkań Lubanice
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjna · powiat żarskiTransakcje · powiat żarskiwrzesień 2026
5 479zł/m²
54 transakcje
▼ 6,2% r/r
Mediana ofertowa · powiat żarskiOferty · powiat żarskipaździernik 2026
6 326zł/m²
269 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów
▲ 16,3% r/r
Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: wrzesień 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej dla: powiat żarski (październik 2026): ok. 316 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Najbliższe miejscowości z danymi
- Żary6 814 zł/m² oferty · 7,5 km
- Lubsko5 152 zł/m² oferty · 14,1 km
- Żagań6 333 zł/m² oferty · 16,9 km
- Szprotawa5 516 zł/m² oferty · 32,8 km
- Zielona Góra9 436 zł/m² oferty · 38,7 km
Mediana z ostatnich 24 miesięcy; odległość w linii prostej.
Mediana ceny za m² w czasiedane dla: powiat żarski
| Miesiąc · powiat żarski | Transakcje (zł/m²) | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| październik 2026 | 4 734n = 23niepełne | 6 326n = 269 | 6 515n = 71 |
| wrzesień 2026 | 5 479n = 54 | 6 336n = 292 | 7 140n = 101 |
| sierpień 2026 | 5 413n = 31 | 6 268n = 271 | 6 209n = 74 |
| lipiec 2026 | 5 103n = 50 | 6 342n = 330 | 6 561n = 109 |
| czerwiec 2026 | 4 729n = 31 | 6 156n = 290 | 6 497n = 93 |
| maj 2026 | 4 723n = 29 | 6 181n = 292 | 6 668n = 102 |
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoBudynki
- Lubanice 1
- Lubanice 1a
- Lubanice 1B
- Lubanice 2
- Lubanice 2A
- Lubanice 3
- Lubanice 4
- Lubanice 5
- Lubanice 6
- Lubanice 10
- Lubanice 11
- Lubanice 11a
- Lubanice 11b
- Lubanice 12
- Lubanice 12A
- Lubanice 13
- Lubanice 13B
- Lubanice 13C
- Lubanice 14
- Lubanice 15
- Lubanice 15A
- Lubanice 16
- Lubanice 17
- Lubanice 18
- Lubanice 19
- Lubanice 20
- Lubanice 21
- Lubanice 21a
- Lubanice 21B
- Lubanice 22
- Lubanice 22a
- Lubanice 23
- Lubanice 23A
- Lubanice 24
- Lubanice 24A
- Lubanice 25
- Lubanice 25B
- Lubanice 26
- Lubanice 27
- Lubanice 27A
- Lubanice 28
- Lubanice 29
- Lubanice 30
- Lubanice 31
- Lubanice 32
- Lubanice 33
- Lubanice 34
- Lubanice 35
- Lubanice 35A
- Lubanice 35B
- Lubanice 36
- Lubanice 36A
- Lubanice 37
- Lubanice 37a
- Lubanice 38
- Lubanice 39
- Lubanice 39A
- Lubanice 39B
- Lubanice 40
- Lubanice 40A
- Lubanice 41
- Lubanice 42
- Lubanice 42a
- Lubanice 42B
- Lubanice 43
- Lubanice 43A
- Lubanice 44
- Lubanice 45
- Lubanice 46
- Lubanice 46A
- Lubanice 47
- Lubanice 47a
- Lubanice 48
- Lubanice 49
- Lubanice 49A
- Lubanice 50
- Lubanice 50A
- Lubanice 50B
- Lubanice 51
- Lubanice 51A
- Lubanice 51B
- Lubanice 52
- Lubanice 52A
- Lubanice 53
- Lubanice 54
- Lubanice 55
- Lubanice 56
- Lubanice 57
- Lubanice 58
- Lubanice 59
- Lubanice 59A
- Lubanice 60
- Lubanice 61
- Lubanice 100
- Lubanice 101
- Lubanice 103
- Lubanice 104
- Lubanice 105
- Lubanice 105A
- Lubanice 106
Pokazano 100 największych rynków z 155, alfabetycznie.
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Lubanice?
Mediana ofertowa w powiecie żarskim wynosi 6 326 zł/m² (październik 2026, 269 ofert). Mediana transakcyjna w powiecie żarskim wynosi 5 479 zł/m² (wrzesień 2026, 54 transakcje). To najbliższy obszar z wystarczającą liczbą ofert i transakcji; ta lokalizacja ma ich za mało na własną medianę.
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa w powiecie żarskim +16,3% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej); mediana transakcyjna w powiecie żarskim -6,2% (wrzesień 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² w Lubanicach?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 316 000 zł, a według mediany transakcyjnej (wrzesień 2026) ok. 274 000 zł (dane dla: powiat żarski). To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu, a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). W Lubanicach mediana ofertowa wynosi 6 326 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 5 479 zł/m² (wrzesień 2026) (dane dla: powiat żarski). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-05. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.