☰

Ceny najmu mieszkań Wola, Warszawa

Mediana czynszu za m² z ofert najmu aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).

Mediana ofertowa najmuOferty najmupaździernik 2026

91zł/m²/mies.

2 672 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów

▼ 1,0% r/r

Najem opisują oferty aktywne w miesiącu, bez duplikatów (rejestr RCN obejmuje tylko sprzedaż). Jak liczymy

Typowy zakres cen

oferty aktywne, stan 11.2026

76 – 113zł/m²/mies.

25% taniejśrodkowe 50% rynku25% drożej

Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.

Rentowność najmu

brutto, rocznie

7,0% rocznie, brutto

91 zł/m²czynsz mies., październik 2026× 12 ÷15 669 zł/m²cena transakcyjna, kwiecień 2026

Przykład: 50 m² — ok. 4 560 zł czynszu miesięcznie przy cenie ok. 783 000 zł. Przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Zobacz ceny mieszkań.

Na tle okolicy

oferty aktywne, stan 11.2026

+15,9%

O tyle drożej niż w: Warszawa (mediana 79 zł/m²/mies.). Porównanie median wszystkich ofert aktywnych w dniu przeliczenia (bez duplikatów); kafle wyżej pokazują ostatni pełny miesiąc.

1. miejsce na 18 dzielnic · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.

Mediana ceny za m² w czasie

Oferty aktywneOferty dodane
8688909294sty 2025kwi 2025lip 2025paź 2025sty 2026kwi 2026lip 2026paź 202691908688909294sty 2025kwi 2025lip 2025paź 2025sty 2026kwi 2026lip 2026paź 202691908688909294sty 2025sty 2026
październik 2026dotknij wykresu, aby zmienić miesiąc
Oferty aktywne: 91 zł/m²/mies. (2 672 oferty aktywne)
Oferty dodane: 90 zł/m²/mies. (1 313 ofert dodanych)
Mediana zł/m²/mies. miesiąc po miesiącu; punkty z co najmniej 20 obserwacjami. Linia przerywana i puste punkty = miesiące niepełne. Najedź na wykres (na telefonie dotknij go), aby zobaczyć wartości z danego miesiąca; ostatnie miesiące są też w tabeli. Jak liczymy
MiesiącOferty aktywne (zł/m²/mies.)Oferty dodane (zł/m²/mies.)
październik 202691n = 2 67290n = 1 313
wrzesień 202691n = 3 02690n = 1 771
sierpień 202692n = 2 76591n = 1 608
lipiec 202692n = 2 70992n = 1 512
czerwiec 202693n = 2 91192n = 1 442
maj 202693n = 2 90492n = 1 493

Ostatnie wyceny na Woli

Wyceny czynszu najmu wykonane ostatnio w darmowej wycenie Rentier.io.

DataUlicaPow.Wycena (zł/m²/mies.)
30.10.2026ulica Gumińska50,0 m²84
28.10.2026ulica Ożarowska50,0 m²56
27.10.2026ulica Jana Kazimierza47,0 m²77
27.10.2026ulica Jana Kazimierza45,6 m²83
26.10.2026ulica Jana Kazimierza50,0 m²76
24.10.2026ulica Nowolipie50,0 m²72
24.10.2026ulica Nowolipie35,0 m²81
21.10.2026ulica Szarych Szeregów50,0 m²85
20.10.2026ulica Zawiszy50,0 m²67
18.10.2026ulica Jana Olbrachta54,0 m²67

Gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej

Czynsze ofertowe z ogłoszeń aktywnych, ostatnie 24 miesiące. Większa liczba to mediana (połowa tańsza, połowa droższa), mniejsza to średnia.

Najdroższe osiedla

  1. 1Mirów107 zł/m²/mies.śr. 113
  2. 2Czyste105 zł/m²/mies.śr. 108
  3. 3Odolany91 zł/m²/mies.śr. 96
  4. 4Młynów I85 zł/m²/mies.śr. 82

Najtańsze osiedla

  1. 1Koło73 zł/m²/mies.śr. 77
  2. 2Nowolipki75 zł/m²/mies.śr. 77
  3. 3Ulrychów80 zł/m²/mies.śr. 86
  4. 4Młynów83 zł/m²/mies.śr. 84

Kolejność według mediany (mediana czynszu ofertowego dla wszystkich pozycji), lokalizacje z co najmniej 20 obserwacjami.

Masz mieszkanie na wynajem?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych

Sprawdź, za ile wynająć mieszkanie

Osiedla

Alfabetycznie.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje wynajem mieszkania za m² — Wola, Warszawa?

Mediana ofertowa wynosi 91 zł/m²/mies. (październik 2026, 2 672 oferty).

Jak zmieniły się ceny rok do roku?

Zmiana rok do roku: mediana ofertowa -1,0% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).

Ile kosztuje zakup mieszkania na Woli?

Mediana transakcyjna ceny sprzedaży wynosi 15 669 zł/m² (kwiecień 2026).

Jaka jest rentowność najmu mieszkania na Woli?

Około 7,0% rocznie brutto: mediana czynszu z ofert najmu × 12 podzielona przez medianę ceny sprzedaży za m². Wynik przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Czynsz to kwota najmu podana w ogłoszeniu; opłaty administracyjne i media są zwykle osobno, zależnie od ogłoszenia — nie doliczamy ich ani nie odejmujemy.

Gdzie na Woli jest najdrożej, a gdzie najtaniej?

Najdroższe osiedla: Mirów (107 zł/m²/mies.), Czyste (105 zł/m²/mies.), Odolany (91 zł/m²/mies.). Najtańsze: Koło (73 zł/m²/mies.), Nowolipki (75 zł/m²/mies.), Ulrychów (80 zł/m²/mies.). Mediana z ostatnich 24 miesięcy, lokalizacje z co najmniej 20 obserwacjami.

Jak często aktualizowane są dane?

Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-05.

Skąd pochodzą dane?

Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy.