Ceny mieszkań Wola, Warszawa
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjnaTransakcjekwiecień 2026
15 669zł/m²
250 transakcji
▼ 18,0% r/r
Mediana ofertowaOfertypaździernik 2026
21 919zł/m²
2 488 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów; rynek pierwotny i wtórny łącznie
▲ 8,1% r/r
Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: kwiecień 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej (październik 2026): ok. 1 096 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów, rynek pierwotny i wtórny łącznie; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–08.202616 608 – 25 380zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Rentowność najmu
brutto, rocznie7,0% rocznie, brutto
Przykład: 50 m² — ok. 4 550 zł czynszu miesięcznie przy cenie ok. 783 000 zł. Przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Zobacz ceny najmu.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–08.2026
+26,9%
O tyle drożej niż w: Warszawa (mediana 15 759 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
3. miejsce na 18 dzielnic · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.
Mediana ceny za m² w czasieZaktualizowano 6 listopada 2026: Comiesięczna rewizja z danymi za październik 2026: wcześniejsze miesiące przeliczone po uzupełnieniu i weryfikacji ogłoszeń w źródle. Zakres: maj–wrzesień 2026, oferty sprzedaży.
| Miesiąc | Transakcje (zł/m²) | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| październik 2026 | — | 21 919n = 2 488 | 20 802n = 1 017 |
| wrzesień 2026 | — | 21 723n = 2 443 | 20 802n = 1 029 |
| sierpień 2026 | — | 21 279n = 2 407 | 19 910n = 916 |
| lipiec 2026 | — | 21 293n = 2 746 | 19 832n = 1 012 |
| czerwiec 2026 | — | 21 075n = 3 244 | 20 800n = 1 340 |
| maj 2026 | — | 20 885n = 3 084 | 20 500n = 1 407 |
| kwiecień 2026 | 15 669n = 250 | 20 981n = 2 873 | 20 904n = 1 454 |
| marzec 2026 | 18 972n = 199 | 20 755n = 2 357 | 20 432n = 1 070 |
| luty 2026 | 20 557n = 222 | 20 866n = 2 260 | 20 548n = 951 |
| styczeń 2026 | 22 309n = 348 | 20 667n = 2 193 | 19 960n = 877 |
| grudzień 2025 | 25 358n = 680 | 20 525n = 2 292 | 19 938n = 847 |
| listopad 2025 | 19 666n = 213 | 20 301n = 2 427 | 19 477n = 1 000 |
Ostatnie transakcje na Woli
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 27.04.2026 | ulica Pustola 32A | wtórny | 48,6 m² | 713 500 zł | 14 666 |
| 27.04.2026 | ulica Wawrzyszewska 11 | wtórny | 69,8 m² | 1 030 000 zł | 14 748 |
| 27.04.2026 | ulica Wolska 96 | wtórny | 74,7 m² | 1 830 000 zł | 24 498 |
| 24.04.2026 | ulica Redutowa 11A | pierwotny | 40,1 m² | 712 377 zł | 17 783 |
| 24.04.2026 | ulica Prosta 69C | pierwotny | 36,7 m² | 833 365 zł | 22 683 |
| 24.04.2026 | ulica Laskowa 3 | wtórny | 41,5 m² | 570 000 zł | 13 735 |
| 24.04.2026 | ulica Grzybowska 43A | wtórny | 35,8 m² | 1 120 000 zł | 31 250 |
| 23.04.2026 | ulica Prosta 69A | pierwotny | 48,9 m² | 1 561 000 zł | 31 935 |
| 23.04.2026 | ulica Redutowa 11A | pierwotny | 48,9 m² | 748 655 zł | 15 319 |
| 23.04.2026 | ulica Fort Wola 12 | wtórny | 44,6 m² | 885 000 zł | 19 847 |
| 23.04.2026 | ulica Szulborska 3/5 | wtórny | 71,3 m² | 1 370 000 zł | 19 220 |
| 23.04.2026 | ulica Wolska 44 | wtórny | 21,9 m² | 310 000 zł | 14 181 |
| 22.04.2026 | ulica Marcina Kasprzaka 29 | pierwotny | 23,2 m² | 338 594 zł | 14 576 |
| 22.04.2026 | ulica Krochmalna 45/47 | wtórny | 50,9 m² | 730 000 zł | 14 342 |
| 22.04.2026 | ulica Giełdowa 4E | wtórny | 36,1 m² | 980 000 zł | 27 147 |
Ostatnie wyceny na Woli
Wyceny wartości ofertowej (model AVM Standard) wykonane ostatnio w darmowej wycenie Rentier.io.
| Data | Ulica | Pow. | Wycena (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| 30.10.2026 | ulica Gumińska | 50,0 m² | 17 431 |
| 28.10.2026 | ulica Ożarowska | 50,0 m² | 13 787 |
| 27.10.2026 | ulica Jana Kazimierza | 47,0 m² | 19 250 |
| 27.10.2026 | ulica Jana Kazimierza | 45,6 m² | 18 948 |
| 26.10.2026 | ulica Jana Kazimierza | 50,0 m² | 19 251 |
| 24.10.2026 | ulica Nowolipie | 50,0 m² | 15 775 |
| 24.10.2026 | ulica Nowolipie | 35,0 m² | 16 011 |
| 21.10.2026 | ulica Szarych Szeregów | 50,0 m² | 19 303 |
| 20.10.2026 | ulica Zawiszy | 50,0 m² | 15 954 |
| 18.10.2026 | ulica Jana Olbrachta | 54,0 m² | 12 782 |
Gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej
Ceny transakcyjne z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnie 24 miesiące. Większa liczba to mediana (połowa tańsza, połowa droższa), mniejsza to średnia.
Najdroższe osiedla
Kolejność według mediany (mediana transakcyjna dla wszystkich pozycji), lokalizacje z co najmniej 20 obserwacjami.
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoOsiedla
- Czyste23 686 zł/m²
- Koło15 618 zł/m²
- Mirów27 751 zł/m²
- Młynów17 871 zł/m²
- Młynów I16 331 zł/m²
- Młynów II16 366 zł/m²
- Młynów IV16 291 zł/m²
- Młynów V15 570 zł/m²
- Nowolipki16 615 zł/m²
- Odolany18 543 zł/m²
- Powązki21 889 zł/m²
- Ulrychów17 268 zł/m²
Alfabetycznie.
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Wola, Warszawa?
Mediana ofertowa wynosi 21 919 zł/m² (październik 2026, 2 488 ofert). Obejmuje rynek pierwotny i wtórny łącznie. Mediana transakcyjna wynosi 15 669 zł/m² (kwiecień 2026, 250 transakcji).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa +8,1% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej); mediana transakcyjna -18,0% (kwiecień 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² na Woli?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 1 096 000 zł, a według mediany transakcyjnej (kwiecień 2026) ok. 783 000 zł. To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu (rynek pierwotny i wtórny łącznie), a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). Na Woli mediana ofertowa wynosi 21 919 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 15 669 zł/m² (kwiecień 2026). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.
Ile kosztuje wynajem mieszkania na Woli?
Mediana czynszu z ofert najmu wynosi 91 zł/m² miesięcznie (październik 2026); za mieszkanie 50 m² to ok. 4 550 zł miesięcznie.
Jaka jest rentowność najmu mieszkania na Woli?
Około 7,0% rocznie brutto: mediana czynszu z ofert najmu × 12 podzielona przez medianę ceny sprzedaży za m². Wynik przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Czynsz to kwota najmu podana w ogłoszeniu; opłaty administracyjne i media są zwykle osobno, zależnie od ogłoszenia — nie doliczamy ich ani nie odejmujemy.
Gdzie na Woli jest najdrożej, a gdzie najtaniej?
Najdroższe osiedla: Mirów (27 751 zł/m²), Czyste (23 686 zł/m²), Powązki (21 889 zł/m²). Najtańsze: Młynów V (15 570 zł/m²), Koło (15 618 zł/m²), Młynów IV (16 291 zł/m²). Mediana z ostatnich 24 miesięcy, lokalizacje z co najmniej 20 obserwacjami.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-08. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.