Ceny mieszkań Ursus, Warszawa
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjnaTransakcjemarzec 2026
15 250zł/m²
103 transakcje
▲ 6,8% r/r
Mediana ofertowaOfertypaździernik 2026
15 624zł/m²
1 315 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów; rynek pierwotny i wtórny łącznie
▲ 2,6% r/r
Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: marzec 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej (październik 2026): ok. 781 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów, rynek pierwotny i wtórny łącznie; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–04.202612 045 – 15 186zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Rentowność najmu
brutto, rocznie5,7% rocznie, brutto
Przykład: 50 m² — ok. 3 620 zł czynszu miesięcznie przy cenie ok. 762 000 zł. Przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Zobacz ceny najmu.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–04.2026
-13,7%
O tyle taniej niż w: Warszawa (mediana 15 759 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
14. miejsce na 18 dzielnic · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.
Mediana ceny za m² w czasie
| Miesiąc | Transakcje (zł/m²) | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| październik 2026 | — | 15 624n = 1 315 | 15 523n = 566 |
| wrzesień 2026 | — | 15 579n = 1 278 | 15 700n = 593 |
| sierpień 2026 | — | 15 354n = 1 290 | 15 500n = 419 |
| lipiec 2026 | — | 15 136n = 1 540 | 15 000n = 728 |
| czerwiec 2026 | — | 15 126n = 1 612 | 14 972n = 622 |
| maj 2026 | — | 15 133n = 1 663 | 14 896n = 643 |
| kwiecień 2026 | 14 409n = 86niepełne | 15 156n = 1 657 | 15 245n = 676 |
| marzec 2026 | 15 250n = 103 | 15 102n = 1 574 | 15 014n = 621 |
| luty 2026 | 14 944n = 112 | 15 044n = 1 461 | 15 000n = 569 |
| styczeń 2026 | 15 185n = 139 | 14 894n = 1 335 | 14 699n = 453 |
| grudzień 2025 | 14 336n = 304 | 14 951n = 1 364 | 14 430n = 471 |
| listopad 2025 | 13 164n = 245 | 15 217n = 1 310 | 15 209n = 558 |
Ostatnie transakcje w Ursusie
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 24.04.2026 | ulica Giserska 7 | pierwotny | 85,9 m² | 1 091 542 zł | 12 712 |
| 24.04.2026 | ulica Giserska 7 | pierwotny | 82,5 m² | 955 475 zł | 11 584 |
| 24.04.2026 | ulica Giserska 7 | pierwotny | 42,8 m² | 672 611 zł | 15 730 |
| 23.04.2026 | ulica Giserska 7 | pierwotny | 42,9 m² | 620 868 zł | 14 459 |
| 23.04.2026 | ulica Giserska 7 | pierwotny | 85,9 m² | 1 055 512 zł | 12 286 |
| 23.04.2026 | ulica Giserska 7 | pierwotny | 54,7 m² | 760 775 zł | 13 911 |
| 23.04.2026 | ulica Giserska 7 | pierwotny | 46,5 m² | 665 752 zł | 14 302 |
| 23.04.2026 | ulica Giserska 7 | pierwotny | 63,7 m² | 866 154 zł | 13 600 |
| 23.04.2026 | ulica Giserska 7 | pierwotny | 49,0 m² | 727 860 zł | 14 863 |
| 23.04.2026 | ulica Giserska 7 | pierwotny | 42,9 m² | 645 755 zł | 15 067 |
| 22.04.2026 | ulica Giserska 7 | wtórny | 54,4 m² | 769 603 zł | 14 139 |
| 22.04.2026 | ulica Giserska 7 | pierwotny | 58,9 m² | 789 540 zł | 13 407 |
| 22.04.2026 | ulica Giserska 7 | pierwotny | 58,7 m² | 748 326 zł | 12 746 |
| 22.04.2026 | ulica Giserska 7 | pierwotny | 44,0 m² | 704 032 zł | 15 990 |
| 22.04.2026 | ulica Giserska 7 | pierwotny | 58,7 m² | 830 294 zł | 14 142 |
Ostatnie wyceny w Ursusie
Wyceny wartości ofertowej (model AVM Standard) wykonane ostatnio w darmowej wycenie Rentier.io.
| Data | Ulica | Pow. | Wycena (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| 01.11.2026 | ulica Edwarda Habicha | 57,0 m² | 15 056 |
| 01.11.2026 | ulica Edwarda Habicha | 50,0 m² | 15 465 |
| 30.10.2026 | ulica Skoroszewska | 50,0 m² | 13 099 |
| 27.10.2026 | ulica Ryżowa | 50,0 m² | 13 950 |
| 21.09.2026 | ulica Józefa Chełmońskiego | 40,0 m² | 13 499 |
| 20.08.2026 | ulica Karola Taylora | 63,0 m² | 18 266 |
| 18.07.2026 | ulica Herbu Oksza | 50,0 m² | 16 220 |
| 18.07.2026 | ulica Herbu Oksza | 41,0 m² | 14 795 |
| 18.07.2026 | ulica Herbu Oksza | 50,0 m² | 14 822 |
| 18.07.2026 | ulica Herbu Oksza | 37,0 m² | 17 453 |
Gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej
Ceny transakcyjne z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnie 24 miesiące. Większa liczba to mediana (połowa tańsza, połowa droższa), mniejsza to średnia.
Najtańsze osiedla
- 1Niedźwiadek12 670 zł/m²śr. 12 801
- 2Czechowice12 908 zł/m²śr. 12 952
Kolejność według mediany (mediana transakcyjna dla wszystkich pozycji), lokalizacje z co najmniej 20 obserwacjami.
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoOsiedla
- Czechowice12 908 zł/m²
- Gołąbki14 021 zł/m²
- Niedźwiadek12 670 zł/m²
- Skorosze14 560 zł/m²
- Szamoty13 180 zł/m²
Alfabetycznie.
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Ursus, Warszawa?
Mediana ofertowa wynosi 15 624 zł/m² (październik 2026, 1 315 ofert). Obejmuje rynek pierwotny i wtórny łącznie. Mediana transakcyjna wynosi 15 250 zł/m² (marzec 2026, 103 transakcje).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa +2,6% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej); mediana transakcyjna +6,8% (marzec 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² w Ursusie?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 781 000 zł, a według mediany transakcyjnej (marzec 2026) ok. 762 000 zł. To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu (rynek pierwotny i wtórny łącznie), a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). W Ursusie mediana ofertowa wynosi 15 624 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 15 250 zł/m² (marzec 2026). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.
Ile kosztuje wynajem mieszkania w Ursusie?
Mediana czynszu z ofert najmu wynosi 72 zł/m² miesięcznie (październik 2026); za mieszkanie 50 m² to ok. 3 620 zł miesięcznie.
Jaka jest rentowność najmu mieszkania w Ursusie?
Około 5,7% rocznie brutto: mediana czynszu z ofert najmu × 12 podzielona przez medianę ceny sprzedaży za m². Wynik przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Czynsz to kwota najmu podana w ogłoszeniu; opłaty administracyjne i media są zwykle osobno, zależnie od ogłoszenia — nie doliczamy ich ani nie odejmujemy.
Gdzie w Ursusie jest najdrożej, a gdzie najtaniej?
Najdroższe osiedla: Skorosze (14 560 zł/m²), Gołąbki (14 021 zł/m²). Najtańsze: Niedźwiadek (12 670 zł/m²), Czechowice (12 908 zł/m²). Mediana z ostatnich 24 miesięcy, lokalizacje z co najmniej 20 obserwacjami.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-06. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.