☰

Ceny najmu mieszkań Ursynów, Warszawa

Mediana czynszu za m² z ofert najmu aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).

Mediana ofertowa najmuOferty najmupaździernik 2026

68zł/m²/mies.

1 056 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów

▲ 0,3% r/r

Najem opisują oferty aktywne w miesiącu, bez duplikatów (rejestr RCN obejmuje tylko sprzedaż). Jak liczymy

Typowy zakres cen

oferty aktywne, stan 11.2026

60 – 83zł/m²/mies.

25% taniejśrodkowe 50% rynku25% drożej

Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.

Rentowność najmu

brutto, rocznie

5,0% rocznie, brutto

68 zł/m²czynsz mies., październik 2026× 12 ÷16 457 zł/m²cena transakcyjna, marzec 2026

Przykład: 50 m² — ok. 3 400 zł czynszu miesięcznie przy cenie ok. 823 000 zł. Przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Zobacz ceny mieszkań.

Na tle okolicy

oferty aktywne, stan 11.2026

-12,8%

O tyle taniej niż w: Warszawa (mediana 79 zł/m²/mies.). Porównanie median wszystkich ofert aktywnych w dniu przeliczenia (bez duplikatów); kafle wyżej pokazują ostatni pełny miesiąc.

16. miejsce na 18 dzielnic · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.

Mediana ceny za m² w czasie

Oferty aktywneOferty dodane
6466687072sty 2025kwi 2025lip 2025paź 2025sty 2026kwi 2026lip 2026paź 202668686466687072sty 2025kwi 2025lip 2025paź 2025sty 2026kwi 2026lip 2026paź 202668686466687072sty 2025sty 2026
październik 2026dotknij wykresu, aby zmienić miesiąc
Oferty aktywne: 68 zł/m²/mies. (1 056 ofert aktywnych)
Oferty dodane: 68 zł/m²/mies. (519 ofert dodanych)
Mediana zł/m²/mies. miesiąc po miesiącu; punkty z co najmniej 20 obserwacjami. Linia przerywana i puste punkty = miesiące niepełne. Najedź na wykres (na telefonie dotknij go), aby zobaczyć wartości z danego miesiąca; ostatnie miesiące są też w tabeli. Jak liczymy
MiesiącOferty aktywne (zł/m²/mies.)Oferty dodane (zł/m²/mies.)
październik 202668n = 1 05668n = 519
wrzesień 202670n = 1 19970n = 732
sierpień 202671n = 1 10371n = 600
lipiec 202670n = 1 17471n = 656
czerwiec 202668n = 1 22369n = 664
maj 202667n = 1 13569n = 600

Ostatnie wyceny na Ursynowie

Wyceny czynszu najmu wykonane ostatnio w darmowej wycenie Rentier.io.

DataUlicaPow.Wycena (zł/m²/mies.)
30.10.2026ulica Rybitwy50,0 m²61
28.10.2026ulica Ferdynanda Magellana50,0 m²65
21.10.2026ulica Małej Łąki53,0 m²54
15.10.2026ulica Zamiany62,0 m²52
15.10.2026Aleja Komisji Edukacji Narodowej50,0 m²60
14.10.2026ulica Benedykta Polaka50,0 m²60
14.10.2026Aleja Komisji Edukacji Narodowej50,0 m²61
08.10.2026ulica Meander48,0 m²54
04.10.2026ulica Wokalna47,5 m²60
23.09.2026ulica Na Uboczu50,0 m²58

Gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej

Czynsze ofertowe z ogłoszeń aktywnych, ostatnie 24 miesiące. Większa liczba to mediana (połowa tańsza, połowa droższa), mniejsza to średnia.

Najdroższe osiedla

  1. 1Moczydło88 zł/m²/mies.śr. 90
  2. 2Wyczółki87 zł/m²/mies.śr. 87
  3. 3Na Skraju74 zł/m²/mies.śr. 74
  4. 4Stokłosy72 zł/m²/mies.śr. 74
  5. 5Stary Imielin69 zł/m²/mies.śr. 73

Najtańsze osiedla

  1. 1Wolica Północna63 zł/m²/mies.śr. 69
  2. 2Imielin63 zł/m²/mies.śr. 66
  3. 3Jary66 zł/m²/mies.śr. 69
  4. 4Kabaty67 zł/m²/mies.śr. 69
  5. 5Kabaty67 zł/m²/mies.śr. 71

Kolejność według mediany (mediana czynszu ofertowego dla wszystkich pozycji), lokalizacje z co najmniej 20 obserwacjami.

Masz mieszkanie na wynajem?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych

Sprawdź, za ile wynająć mieszkanie

Osiedla

Alfabetycznie.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje wynajem mieszkania za m² — Ursynów, Warszawa?

Mediana ofertowa wynosi 68 zł/m²/mies. (październik 2026, 1 056 ofert).

Jak zmieniły się ceny rok do roku?

Zmiana rok do roku: mediana ofertowa +0,3% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).

Ile kosztuje zakup mieszkania na Ursynowie?

Mediana transakcyjna ceny sprzedaży wynosi 16 457 zł/m² (marzec 2026).

Jaka jest rentowność najmu mieszkania na Ursynowie?

Około 5,0% rocznie brutto: mediana czynszu z ofert najmu × 12 podzielona przez medianę ceny sprzedaży za m². Wynik przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Czynsz to kwota najmu podana w ogłoszeniu; opłaty administracyjne i media są zwykle osobno, zależnie od ogłoszenia — nie doliczamy ich ani nie odejmujemy.

Gdzie na Ursynowie jest najdrożej, a gdzie najtaniej?

Najdroższe osiedla: Moczydło (88 zł/m²/mies.), Wyczółki (87 zł/m²/mies.), Na Skraju (74 zł/m²/mies.). Najtańsze: Wolica Północna (63 zł/m²/mies.), Imielin (63 zł/m²/mies.), Jary (66 zł/m²/mies.). Mediana z ostatnich 24 miesięcy, lokalizacje z co najmniej 20 obserwacjami.

Jak często aktualizowane są dane?

Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-03.

Skąd pochodzą dane?

Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy.