☰

Ceny mieszkań Ursynów, Warszawa

Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).

Mediana transakcyjnaTransakcjemarzec 2026

16 457zł/m²

61 transakcji

▼ 2,2% r/r

Mediana ofertowaOfertypaździernik 2026

18 292zł/m²

1 291 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów; rynek pierwotny i wtórny łącznie

▲ 6,5% r/r

Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: marzec 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.

Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej (październik 2026): ok. 915 000 zł.

Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów, rynek pierwotny i wtórny łącznie; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy

Typowy zakres cen

transakcje 11.2024–04.2026

14 537 – 18 591zł/m²

25% taniejśrodkowe 50% rynku25% drożej

Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.

Rentowność najmu

brutto, rocznie

5,0% rocznie, brutto

68 zł/m²czynsz mies., październik 2026× 12 ÷16 457 zł/m²cena transakcyjna, marzec 2026

Przykład: 50 m² — ok. 3 400 zł czynszu miesięcznie przy cenie ok. 823 000 zł. Przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Zobacz ceny najmu.

Na tle okolicy

transakcje 11.2024–04.2026

+7,5%

O tyle drożej niż w: Warszawa (mediana 15 759 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.

7. miejsce na 18 dzielnic · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.

Mediana ceny za m² w czasieZaktualizowano 6 listopada 2026: Comiesięczna rewizja z danymi za październik 2026: wcześniejsze miesiące przeliczone po uzupełnieniu i weryfikacji ogłoszeń w źródle. Zakres: kwiecień–wrzesień 2026, oferty sprzedaży.

TransakcjeOferty aktywneOferty dodaneDane niepełne
14 00015 00016 00017 00018 00019 000sty 2025kwi 2025lip 2025paź 2025sty 2026kwi 2026lip 2026paź 202618 29217 86816 45714 00015 00016 00017 00018 00019 000sty 2025kwi 2025lip 2025paź 2025sty 2026kwi 2026lip 2026paź 202618 29217 86816 45714 00015 00016 00017 00018 00019 000sty 2025sty 2026
październik 2026dotknij wykresu, aby zmienić miesiąc
Transakcje: brak danych
Oferty aktywne: 18 292 zł/m² (1 291 ofert aktywnych)
Oferty dodane: 17 868 zł/m² (578 ofert dodanych)
Mediana zł/m² miesiąc po miesiącu; punkty z co najmniej 20 obserwacjami. Linia przerywana i puste punkty = miesiące niepełne. Miesiąc z bardzo małą liczbą transakcji (akty jeszcze spływają do rejestru) ma tylko żółty pas, bez punktu. Ceny ofertowe sprzedaży to mieszanka rynku pierwotnego i wtórnego: mediana i liczba ofert obejmują oba rynki razem, bez podziału. Najedź na wykres (na telefonie dotknij go), aby zobaczyć wartości z danego miesiąca; ostatnie miesiące są też w tabeli. Jak liczymy
Dane niepełne (żółty pas). W tych miesiącach część aktów notarialnych nie dotarła jeszcze do rejestru — mamy mniej transakcji, niż wynikałoby z wielkości rynku. Akty notarialne spływają do rejestru z opóźnieniem i nierówno, więc mediana liczy się wtedy z części rynku i może być zaniżona albo zawyżona. To nie oznacza, że ceny spadły lub wzrosły.
MiesiącTransakcje (zł/m²)Oferty aktywne (zł/m²)Oferty dodane (zł/m²)
październik 2026—18 292n = 1 29117 868n = 578
wrzesień 2026—18 350n = 1 23717 500n = 483
sierpień 2026—18 337n = 1 27217 557n = 472
lipiec 2026—18 033n = 1 41917 991n = 596
czerwiec 2026—17 550n = 1 76917 259n = 661
maj 2026—17 427n = 1 75716 896n = 731
kwiecień 202617 295n = 39niepełne17 471n = 1 51916 674n = 631
marzec 202616 457n = 6117 500n = 1 44016 967n = 502
luty 202616 864n = 5217 500n = 1 42718 116n = 641
styczeń 202617 303n = 7517 161n = 1 20016 631n = 455
grudzień 202518 492n = 10717 050n = 1 23916 737n = 442
listopad 202517 137n = 13817 313n = 1 32217 500n = 537

Ostatnie transakcje na Ursynowie

Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.

DataAdresRynekPow.Cenazł/m²
24.04.2026ulica Na Uboczu 4wtórny47,2 m²665 000 zł14 089
24.04.2026ulica Nugat 9wtórny34,0 m²670 000 zł19 706
24.04.2026ulica Tadeusza Kulisiewicza 18wtórny39,0 m²760 000 zł19 487
23.04.2026ulica Polki 5wtórny42,2 m²855 000 zł20 270
22.04.2026ulica Benedykta Polaka 5wtórny56,1 m²968 000 zł17 255
20.04.2026ulica Nugat 7wtórny53,2 m²930 000 zł17 481
20.04.2026ulica Franciszka Marii Lanciego 16wtórny54,9 m²990 000 zł18 023
16.04.2026ulica Wawrzyńca Surowieckiego 12Cwtórny53,6 m²760 000 zł14 187
16.04.2026ulica Kłobucka 6Ewtórny39,1 m²800 000 zł20 445
15.04.2026ulica Xawerego Dunikowskiego 6Awtórny32,6 m²600 000 zł18 411
15.04.2026ulica Bokserska 73Awtórny46,5 m²957 000 zł20 581
15.04.2026ulica Jurajska 3wtórny64,4 m²1 114 000 zł17 295
15.04.2026ulica płk. Zoltána Baló 4wtórny57,3 m²910 000 zł15 881
15.04.2026ulica Kokosowa 53Dwtórny101,5 m²1 450 000 zł14 291
15.04.2026ulica Mariana Sengera „Cichego” 9wtórny68,2 m²940 000 zł13 783

Ostatnie wyceny na Ursynowie

Wyceny wartości ofertowej (model AVM Standard) wykonane ostatnio w darmowej wycenie Rentier.io.

DataUlicaPow.Wycena (zł/m²)
30.10.2026ulica Rybitwy50,0 m²16 152
28.10.2026ulica Ferdynanda Magellana50,0 m²12 779
21.10.2026ulica Małej Łąki53,0 m²14 959
15.10.2026ulica Zamiany62,0 m²12 331
15.10.2026Aleja Komisji Edukacji Narodowej50,0 m²16 717
14.10.2026ulica Benedykta Polaka50,0 m²13 998
14.10.2026Aleja Komisji Edukacji Narodowej50,0 m²15 354
08.10.2026ulica Meander48,0 m²14 892
04.10.2026ulica Wokalna47,5 m²13 420
23.09.2026ulica Na Uboczu50,0 m²15 375

Gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej

Ceny transakcyjne z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnie 24 miesiące. Większa liczba to mediana (połowa tańsza, połowa droższa), mniejsza to średnia.

Najdroższe osiedla

  1. 1Wyżyny-Wschód17 931 zł/m²śr. 17 312
  2. 2Kabaty17 644 zł/m²śr. 17 894
  3. 3Moczydło17 513 zł/m²śr. 17 408
  4. 4Wyczółki17 338 zł/m²śr. 16 937
  5. 5Stary Imielin17 266 zł/m²śr. 17 292

Najtańsze osiedla

  1. 1Pyry12 561 zł/m²śr. 14 646
  2. 2Imielin15 050 zł/m²śr. 15 204
  3. 3Wolica15 397 zł/m²śr. 15 107
  4. 4Wolica Południowa16 123 zł/m²śr. 17 236
  5. 5Wolica Północna16 149 zł/m²śr. 16 317

Kolejność według mediany (mediana transakcyjna dla wszystkich pozycji), lokalizacje z co najmniej 20 obserwacjami.

Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych

Wyceń mieszkanie za darmo

Osiedla

Alfabetycznie.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Ursynów, Warszawa?

Mediana ofertowa wynosi 18 292 zł/m² (październik 2026, 1 291 ofert). Obejmuje rynek pierwotny i wtórny łącznie. Mediana transakcyjna wynosi 16 457 zł/m² (marzec 2026, 61 transakcji).

Jak zmieniły się ceny rok do roku?

Zmiana rok do roku: mediana ofertowa +6,5% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej); mediana transakcyjna -2,2% (marzec 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).

Ile kosztuje mieszkanie 50 m² na Ursynowie?

Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 915 000 zł, a według mediany transakcyjnej (marzec 2026) ok. 823 000 zł. To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.

Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?

Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu (rynek pierwotny i wtórny łącznie), a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). Na Ursynowie mediana ofertowa wynosi 18 292 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 16 457 zł/m² (marzec 2026). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.

Ile kosztuje wynajem mieszkania na Ursynowie?

Mediana czynszu z ofert najmu wynosi 68 zł/m² miesięcznie (październik 2026); za mieszkanie 50 m² to ok. 3 400 zł miesięcznie.

Jaka jest rentowność najmu mieszkania na Ursynowie?

Około 5,0% rocznie brutto: mediana czynszu z ofert najmu × 12 podzielona przez medianę ceny sprzedaży za m². Wynik przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Czynsz to kwota najmu podana w ogłoszeniu; opłaty administracyjne i media są zwykle osobno, zależnie od ogłoszenia — nie doliczamy ich ani nie odejmujemy.

Gdzie na Ursynowie jest najdrożej, a gdzie najtaniej?

Najdroższe osiedla: Wyżyny-Wschód (17 931 zł/m²), Kabaty (17 644 zł/m²), Moczydło (17 513 zł/m²). Najtańsze: Pyry (12 561 zł/m²), Imielin (15 050 zł/m²), Wolica (15 397 zł/m²). Mediana z ostatnich 24 miesięcy, lokalizacje z co najmniej 20 obserwacjami.

Jak często aktualizowane są dane?

Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-06. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.

Skąd pochodzą dane?

Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.