Ceny mieszkań Wawer, Warszawa
Mediany cen za m² z aktów notarialnych (RCN) i z ofert aktywnych w miesiącu (bez duplikatów).
Mediana transakcyjnaTransakcjekwiecień 2026
13 243zł/m²
51 transakcji
▲ 5,5% r/r
Mediana ofertowaOfertypaździernik 2026
14 416zł/m²
659 ofert aktywnych w miesiącu, bez duplikatów; rynek pierwotny i wtórny łącznie
▲ 1,8% r/r
Mediany są z różnych miesięcy (transakcje: kwiecień 2026, oferty: październik 2026), dlatego nie należy ich porównywać wprost.
Przykładowy koszt mieszkania 50 m² według mediany ofertowej (październik 2026): ok. 721 000 zł.
Transakcje: akty notarialne RCN, ostatni kompletny miesiąc (rejestr dociera z opóźnieniem). Oferty: aktywne w ostatnim pełnym miesiącu, bez duplikatów, rynek pierwotny i wtórny łącznie; r/r tą samą metodą dla obu miesięcy. Jak liczymy
Typowy zakres cen
transakcje 11.2024–07.202610 591 – 14 646zł/m²
Zakres odporny na pojedyncze skrajne ceny.
Rentowność najmu
brutto, rocznie6,4% rocznie, brutto
Przykład: 50 m² — ok. 3 530 zł czynszu miesięcznie przy cenie ok. 662 000 zł. Przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Zobacz ceny najmu.
Na tle okolicy
transakcje 11.2024–07.2026
-18,1%
O tyle taniej niż w: Warszawa (mediana 15 759 zł/m²). Porównanie median transakcji z 24 miesięcy; kafle wyżej pokazują ostatni kompletny miesiąc.
16. miejsce na 18 dzielnic · miejsce 1. = najdrożej, porównujemy mediany cen m² mieszkań w tej samej okolicy.
Mediana ceny za m² w czasieZaktualizowano 6 listopada 2026: Comiesięczna rewizja z danymi za październik 2026: wcześniejsze miesiące przeliczone po uzupełnieniu i weryfikacji ogłoszeń w źródle. Zakres: marzec–wrzesień 2026, oferty sprzedaży.
| Miesiąc | Transakcje (zł/m²) | Oferty aktywne (zł/m²) | Oferty dodane (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| październik 2026 | — | 14 416n = 659 | 14 364n = 212 |
| wrzesień 2026 | — | 14 200n = 735 | 14 392n = 223 |
| sierpień 2026 | — | 13 530n = 966 | 13 122n = 300 |
| lipiec 2026 | —n = 1niepełne | 13 592n = 1 076 | 12 216n = 451 |
| czerwiec 2026 | — | 13 800n = 1 181 | 14 396n = 328 |
| maj 2026 | — | 13 844n = 1 158 | 13 587n = 405 |
| kwiecień 2026 | 13 243n = 51 | 13 956n = 973 | 14 499n = 397 |
| marzec 2026 | 13 329n = 77 | 13 744n = 891 | 13 646n = 275 |
| luty 2026 | 13 379n = 64 | 13 800n = 886 | 14 142n = 243 |
| styczeń 2026 | 14 116n = 79 | 13 905n = 851 | 14 102n = 251 |
| grudzień 2025 | 13 271n = 113 | 14 000n = 893 | 14 042n = 284 |
| listopad 2025 | 13 510n = 83 | 14 125n = 939 | 14 668n = 254 |
Ostatnie transakcje w Wawrze
Rzeczywiste ceny z aktów notarialnych (rejestr cen nieruchomości, RCN), najnowsze najpierw. To pojedyncze akty — stąd daty nowsze niż ostatni pełny miesiąc na wykresie. Kliknij adres, aby przejść do strony budynku.
| Data | Adres | Rynek | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|---|---|
| 30.07.2026 | ulica Morawska 8 | wtórny | 72,4 m² | 1 099 900 zł | 15 190 |
| 24.04.2026 | ulica Sęczkowa 76F | wtórny | 105,1 m² | 1 039 700 zł | 9 896 |
| 24.04.2026 | ulica Sęczkowa 76G | pierwotny | 105,7 m² | 1 039 700 zł | 9 837 |
| 23.04.2026 | ulica Tawułkowa 5P | wtórny | 75,0 m² | 990 000 zł | 13 200 |
| 23.04.2026 | ulica Tytoniowa 24A | wtórny | 73,5 m² | 690 000 zł | 9 388 |
| 22.04.2026 | ulica Kuligowska 3DB | pierwotny | 59,2 m² | 754 760 zł | 12 754 |
| 20.04.2026 | ulica Wał Miedzeszyński 414A/16 | wtórny | 42,9 m² | 638 200 zł | 14 876 |
| 17.04.2026 | ulica Poematu 3 | pierwotny | 87,6 m² | 1 066 076 zł | 12 168 |
| 17.04.2026 | ulica Borowiecka 85MG | pierwotny | 70,4 m² | 784 864 zł | 11 142 |
| 17.04.2026 | ulica Mrągowska 3E | wtórny | 57,3 m² | 830 000 zł | 14 485 |
| 17.04.2026 | Trakt Lubelski 181F | pierwotny | 38,0 m² | 550 000 zł | 14 458 |
| 17.04.2026 | ulica Poematu 3 | pierwotny | 87,7 m² | 965 731 zł | 11 016 |
| 17.04.2026 | ulica Mieczysława Pożaryskiego 35A | wtórny | 38,7 m² | 550 000 zł | 14 227 |
| 16.04.2026 | ulica Sęczkowa 76C | pierwotny | 101,9 m² | 1 330 000 zł | 13 048 |
| 15.04.2026 | ulica Króla Maciusia 7A | wtórny | 39,5 m² | 569 000 zł | 14 398 |
Ostatnie wyceny w Wawrze
Wyceny wartości ofertowej (model AVM Standard) wykonane ostatnio w darmowej wycenie Rentier.io.
| Data | Ulica | Pow. | Wycena (zł/m²) |
|---|---|---|---|
| 20.10.2026 | ulica Sielankowa | 50,0 m² | 13 903 |
| 19.10.2026 | ulica Artystyczna | 50,0 m² | 12 607 |
| 11.10.2026 | ulica Starego Doktora | 50,0 m² | 13 393 |
| 11.10.2026 | ulica Starego Doktora | 29,0 m² | 12 918 |
| 08.10.2026 | ulica Zambrowska | 44,0 m² | 10 290 |
| 14.09.2026 | ulica Begonii | 50,0 m² | 13 885 |
| 13.09.2026 | ulica Wał Miedzeszyński | 35,0 m² | 13 499 |
| 24.08.2026 | ulica Goździków | 50,0 m² | 14 448 |
| 23.08.2026 | ulica Dusznicka | 50,0 m² | 12 378 |
| 19.08.2026 | ulica Wał Miedzeszyński | 50,0 m² | 14 091 |
Gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej
Ceny transakcyjne z aktów notarialnych (Rejestr Cen Nieruchomości), ostatnie 24 miesiące. Większa liczba to mediana (połowa tańsza, połowa droższa), mniejsza to średnia.
Najdroższe osiedla
- 1Marysin Wawerski Północny14 823 zł/m²śr. 14 553
- 2Marysin Wawerski14 390 zł/m²śr. 14 331
- 3Anin13 849 zł/m²śr. 14 397
- 4Falenica13 835 zł/m²śr. 13 766
- 5Zerzeń13 690 zł/m²śr. 13 772
Najtańsze osiedla
- 1Miedzeszyn8 761 zł/m²śr. 10 149
- 2Las10 132 zł/m²śr. 10 550
- 3Nadwiśle10 722 zł/m²śr. 10 892
- 4Radość11 449 zł/m²śr. 11 401
- 5Aleksandrów11 854 zł/m²śr. 11 928
Kolejność według mediany (mediana transakcyjna dla wszystkich pozycji), lokalizacje z co najmniej 20 obserwacjami.
Zastanawiasz się, ile jest warte Twoje mieszkanie?Darmowa wycena na podstawie realnych danych rynkowych
Wyceń mieszkanie za darmoOsiedla
- Aleksandrów11 854 zł/m²
- Anin13 849 zł/m²
- Falenica13 835 zł/m²
- Las10 132 zł/m²
- Marysin Wawerski14 390 zł/m²
- Marysin Wawerski Północny14 823 zł/m²
- Miedzeszyn8 761 zł/m²
- Międzylesie13 286 zł/m²
- Nadwiśle10 722 zł/m²
- Osiedle Pod Dębami12 172 zł/m²
- Radość11 449 zł/m²
- Sadul12 445 zł/m²
- Wawer13 150 zł/m²
- Zerzeń13 690 zł/m²
Alfabetycznie.
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania — Wawer, Warszawa?
Mediana ofertowa wynosi 14 416 zł/m² (październik 2026, 659 ofert). Obejmuje rynek pierwotny i wtórny łącznie. Mediana transakcyjna wynosi 13 243 zł/m² (kwiecień 2026, 51 transakcji).
Jak zmieniły się ceny rok do roku?
Zmiana rok do roku: mediana ofertowa +1,8% (październik 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej); mediana transakcyjna +5,5% (kwiecień 2026 wobec tego samego miesiąca rok wcześniej).
Ile kosztuje mieszkanie 50 m² w Wawrze?
Mieszkanie 50 m² kosztuje według mediany ofertowej (październik 2026) ok. 721 000 zł, a według mediany transakcyjnej (kwiecień 2026) ok. 662 000 zł. To przybliżenie — cena konkretnego mieszkania zależy m.in. od stanu, piętra i dokładnej lokalizacji.
Czym różni się cena ofertowa od transakcyjnej?
Cena ofertowa to cena z ogłoszeń aktywnych w danym miesiącu (rynek pierwotny i wtórny łącznie), a cena transakcyjna — cena z aktu notarialnego (Rejestr Cen Nieruchomości). W Wawrze mediana ofertowa wynosi 14 416 zł/m² (październik 2026), a transakcyjna 13 243 zł/m² (kwiecień 2026). Mediany pochodzą z różnych miesięcy, więc nie należy ich porównywać wprost.
Ile kosztuje wynajem mieszkania w Wawrze?
Mediana czynszu z ofert najmu wynosi 71 zł/m² miesięcznie (październik 2026); za mieszkanie 50 m² to ok. 3 530 zł miesięcznie.
Jaka jest rentowność najmu mieszkania w Wawrze?
Około 6,4% rocznie brutto: mediana czynszu z ofert najmu × 12 podzielona przez medianę ceny sprzedaży za m². Wynik przed kosztami utrzymania, okresami bez najemcy i podatkiem. Czynsz to kwota najmu podana w ogłoszeniu; opłaty administracyjne i media są zwykle osobno, zależnie od ogłoszenia — nie doliczamy ich ani nie odejmujemy.
Gdzie w Wawrze jest najdrożej, a gdzie najtaniej?
Najdroższe osiedla: Marysin Wawerski Północny (14 823 zł/m²), Marysin Wawerski (14 390 zł/m²), Anin (13 849 zł/m²). Najtańsze: Miedzeszyn (8 761 zł/m²), Las (10 132 zł/m²), Nadwiśle (10 722 zł/m²). Mediana z ostatnich 24 miesięcy, lokalizacje z co najmniej 20 obserwacjami.
Jak często aktualizowane są dane?
Dane odświeżamy co tydzień; ostatnia aktualizacja: 2026-11-08. Akty notarialne trafiają do rejestru RCN z opóźnieniem, dlatego najnowsze miesiące transakcji mogą się jeszcze uzupełniać.
Skąd pochodzą dane?
Oferty: liczba i mediana liczone z ofert aktywnych (dostępnych) w danym miesiącu, po usunięciu duplikatów tego samego ogłoszenia z różnych portali — oferta liczy się w każdym miesiącu, w którym była opublikowana, unikalna w tamtym momencie, z ceną obowiązującą na koniec tego miesiąca (historia zmian cen ogłoszeń). Zmianę rok do roku liczymy tą samą metodą dla obu miesięcy. Transakcje: akty notarialne RCN; ostatnie miesiące mogą się uzupełniać, więc pokazujemy ostatni kompletny miesiąc.